V Brodě hořel byt v bytovce, jeden člověk se vážně popálil

(Aktualizováno před )

Profesionální hasiči ze stanice Uherský Brod ihned od vážné dopravní nehody jeli k hlášenému požáru v bytovém domě v bytě v prvním podlaží na ulici U Cihelny v Uherském Brodu.

Taktéž měli pár minut po páté hodině odpolední vyhlášený poplach i dobrovolní hasiči z Uherského Brodu a Vlčnova.

Po příjezdu hasičů na místo byl požár již ve své třetí fázi, byl nim zasažen prostor kuchyně, kde požár vznikl. Hasiči proto ihned použili dva proudy vody, kterým šest minut před půl šestou oheň lokalizovali.

Všichni obyvatelé v době příjezdu hasičů již byli v bezpečí venku před domem kromě jedné osoby, kterou hasiči evakuovali.

V době vzniku požáru se v bytě nacházela žena s mužem. Ten utrpěl popálení na několika desítkách procent těla. Skončil tak v péči záchranářů. Ti mu následně přivolali vrtulník, který muže transportoval na popáleninové centrum.

Hasiči po lokalizaci požáru ihned dům začali odvětrávat za použití přetlakové ventilace, neboť dým zachvátil vnitřek domu. Poté hasiči prováděli průběžný průzkum místa požáru s využitím termokamery a dohašovali skrytá ohniska až do samotného ohlášení likvidace velitelem zásahu.

Na místo nehody se dostavil vyšetřovatel příčin požárů, který šetří příčinu vzniku požáru.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz