V Brně vznikla nová USE-IT mapa

Návštěvníci brněnských turistických informačních center si od včerejška mohou vyzvednout nové vydání mapového průvodce USE-IT. Tyto mapy jsou zacíleny na mladé nejen zahraniční návštěvníky. Těm mají ukázat město očima místních lidí, kteří se na vzniku průvodce podílejí.

Netradiční průvodce USE-IT se nezaměřuje na klasické turistické cíle, ale ukazuje vhled do místní kultury, dává tipy na oblíbené podniky a snaží se cestovatelům ukázat autentickou podobu města.

Aktuální, už páté vydání průvodce, graficky zpracoval Vojtěch Kollert. Mapa letos vyšla ke 100. výročí založení Československa, na což odkazuje i jeho grafické ztvárnění. Autor v něm pracuje pouze se třemi barvami – červenou, modrou a bílou. Výročí a první republice je v mapě věnován speciální odstavec.

„Kromě toho je letošní grafický design mapy specifický také tím, že v ní nejsou použity žádné ilustrace, ale pracuje se pouze s typografií,“ uvedla za projekt USE-IT Mariana Boudová.

Zájemci se v mapě mohou inspirovat sekcí popisující Brno a zvyklosti místních (Act like a local), podniky a místa rozdělené do kategorií (sightseeing, bar and club, café, food, chillout, shopping), speciálními boxy doporučujícími nejlepší pivnice a vinárny včetně praktických informací např. o placení kartou či dopravě ve městě.

Mapa opět obsahuje také 2 trasy procházek. První nazvaná Brno VIP’s and statues vede centrem města a zaměřuje se na sochy. Druhá, pojmenovaná BRNOX, vede „brněnnským Bronxem“ po stopách stejnojmenné knihy Kateřina Šedé.

USE-IT mapa Brna je psána v angličtině a je dostupná zdarma nejenom v informačních centrech, ale také například v brněnských hostelech, univerzitách, knihovnách i například firmách zaměstnávající cizince. Dostupná je také online na https://use-it.travel/home.

USE-IT je projekt evropského významu s dlouholetou tradicí. Vznikem lokálního vydání se Brno připojilo k více než 35 evropským městům, kde mapoví průvodci USE-IT v současnosti existují.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!