V Brně ve Vaňkovce začíná výstava o divočině

Zoo Brno připravila výstavu Divočina v centru. V nákupním centru Galerie Vaňkova vyrostla realistická krajina Kamčatky a savany s obrazovkami, na nichž běží živý přenos zvířat z brněnské zoo typických pro tyto oblasti.

Návštěvníci se seznámí i se záchrannými programy pro zvířata a fotografiemi Radka Klimeše z projektu WILDAFRICA. Ten upozorňuje na negativní důsledky trofejního lovu zvířat.

„Výstavou chceme zviditelnit naši zoo, přiblížit záchranné programy a ukázat lidem v ruchu obchodního centra, že příroda je nesmírně důležitá a je nutné ji zachovat pro další generace,“ dodala Lucie Dostálová ze Zoo Brno.

Výstava je zdarma a potrvá do 10. června 2018.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak