Search
Close this search box.

V Brně proběhla společná akce hasičských operačních středisek

Příslušníci Krajského operačního a informačního střediska hasičů se účastnili pokračujícího kurzu evropského projektu ZZS Jihomoravského kraje Společná platforma operačních středisek IZS.

Cílem projektu je vytvoření společné vzdělávací platformy pro operační střediska složek IZS a zefektivnění spolupráce. Setkávají a poznávají se tak lidé z operačních středisek napříč záchranným systémem.

Poslední takové celodenní setkání se soustředilo na problematiku dopravních nehod. Pod vedením profesionálních hasičů si mohli zaměstnanci a příslušníci operačních středisek složek IZS vyzkoušet v praxi zásah u dopravní nehody s vyproštěním. Prohlédli si techniku všech tří složek, která u nehod zasahuje. Na programu byla návštěva Dopravního hřiště Městské policie Brno, kde jsou mimo jiné simulátory převrácení vozidla nebo nárazu a následovaly také základní informace k poskytování první pomoci u dopravních nehod.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient