V Boskovicích se konala další přednáška z cyklu cestovatelských besed

V úterý 20. 11. 2018 odstartovala v sále kina Panorama další přednáška z cyklu cestovatelských besed 5 holek v tuktuku s Luckou.

Lucie Radová co by hlavní aktérka této výpravy svým poutavým vyprávěním přenesla diváky na jiný kontinent, do zemí Jižní Ameriky, kterou se rozhodla ještě se 4 děvčaty zdolat netradičními motorovými prostředky, a to vozítky nazývanými tuktuk. V úvodu přítomné seznámila s technickými a jízdními vlastnostmi tohoto vozítka, které by každého musely odradit od podobné výpravy. Lucii a její spolucestovatelky to ale neodradilo, ba naopak. A tak se vypravily v srpnu roku 2017 do Kolumbie, kde oba tuktuky zakoupily, nechaly upravit (natřít na růžovo, zavěsit vániční světýlka dovnitř a reflektory na střechu) a po půldruhém měsíci vyrazily na cestu. Na své cestě přes Ekvádor, Argentinu, Peru a Bolívii zažily spoustu pěkných i nepříjemných zážitků. Cestou potkávaly i Čechoslováky, kteří se sem přesídlili nebo odjeli za prací v uplynulých 100 letech. A na konci cesty se „růžový cirkus“ tvořený už jen Lucii Radovou připojil v české výpravě na Dakaru a po příjezdu do Uruguaye oba tuktuky naložily do kontejneru a poslaly do Evropy. Výpravu uzavřely 1.2. 2018 návratem do vlasti.

Paní Radová doplnila svoji přednášku fotografiemi z cest, výkladem, která hora je vlastně nejvyšší a že není nejjednodušší na ni vystoupit, jaké to je cestovat jen s ženskou posádkou a několika moudry, která cestou nabyla – hýčkat si blbé vlastnosti, mít dlouhé vedení, být naivní, být šílená, nechat si pomoct od cizích lidí. Závěrem pak zodpověděla divákům na několik dotazů. Více se můžete dozvědět na webových stránkách http://www.luckycesta.cz/5-holek-tuktuku/

Další přednáška se uskuteční 4.12. a dozvíte se na ní o cestě Dominiky Gawliczkové, která se pokusila také pokořit Jižní Ameriku, tentokrát na motorce.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient