Search
Close this search box.

V Borku otevřeli nové dětské hřiště

Město Rokycany v loňském roce zadalo zpracování projektové dokumentace na vybudování dětského hřiště v Borku.

Během zpracování projektové dokumentace byly se zástupci TJ Sokol konzultovány herní prvky, které budou na hřišti instalovány.

V roce 2018 město Rokycany vypsalo výběrové řízení na zhotovitele. Do výběrového řízení se přihlásil pouze jediný uchazeč, a to firma DŘEVOARTIKL spol. s.r.o., Znojmo.

Výstavba hřiště včetně jeho certifikace firmou TÜV SÜD Czech s.r.o. byla ukončena 1.6.2018. A jaké herní prvky zde tedy na děti čekají? Málo toho tedy není….. multifunkční sestava, závěsná houpačka s hnízdem, hrazda, kolotoč na sezení, dobrodružný most se stupínky, pružinové 2 místné houpadlo medvídek, rotační válec, 4 místná vahadlová houpačka a původní pružinové houpadlo koník.

Zároveň byly vybudovány dopadové plochy předepsané pro jednotlivé herní prvky. Hřiště bude ještě v letošním roce dovybaveno lavičkami a odpadkovými koši. Náklady na herní prvky a dopadové plochy byly vynaloženy ve výši 833.829,- Kč s DPH, dále bylo nutné vynaložit finanční prostředky např. na projektovou dokumentaci, technický dozor, certifikaci hřiště apod., takže konečné náklady jsou ve výši 893.336,80 Kč s DPH.

Až zavítáte do Borku, určitě sem s dětmi zajděte. Hřiště je kousek od hráze Boreckého rybníka, nedaleko vodopádu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient