V Bořím lese se konala konference ohledně nalezených výbušnin

(Aktualizováno před )

Dnes se v Bořím lese uskutečnila tisková konference, neboť začala další etapa průzkumu v uvedené lokalitě. Od roku 2015 se mezi Břeclaví a Valticemi vyčistilo již 150 hektarů lesního porostu. Za tuto dobu se našlo téměř šest a půl tisíce munice a 68 kilogramů střeliva a výbušnin.

Za Pyrotechnickou službu Policie ČR na tiskové konferenci vystoupil plk. Miloslav Žán, který shrnul dosavadní činnost a upřesnil: „V 86 případech bylo 1912 kusů munice v takovém stavu, že se nálezy nedaly převážet. Proto jsme je zlikvidovali přímo v lese nebo na místě určenému k likvidaci munice“. O tom, jak policie zvládá situaci zabezpečit, když nastane řízený odpal, informoval vedoucí břeclavského územního odboru plk. Marian Žák.

Na tiskové konferenci mimo jiné zaznělo, jak se správně chovat, když někdo nalezne podezřelý předmět připomínající munici. Nejdůležitější je, aby s ním nálezce nijak nemanipuloval a okamžitě o něm informoval policii. Je nutné také podotknout, že úmrtí či úrazy spojené s nalezením munice v Božím lese se staly právě díky nezodpovědnosti těch, kteří munici nalezli a odnesli si ji domů, kde s ní manipulovali.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz