V Blansku probíhá filmový festival UNICA 2018

Od pátku 31. srpna do neděle 9. září 2018 se festivalu amatérského filmu zúčastní na dvě stovky amatérských filmařů, autorů, členů poroty, výboru UNICA a dalších hostů ze zemí celého světa. Pomyslnou „filmovou“ štafetu blanenští pořadatelé převzali v loňském roce v německém Dortmundu.

„První hosté začali přijíždět během pátku. Slavnostní zahájení festivalu bylo na programu v sobotu večer v šest hodin v Kině Blansko. Od neděle jsme už mohli shlédnout první soutěžní projekce,“ uvedl ředitel Kulturního střediska města Blanska a současně výkonný ředitel festivalu Jaroslav Jeřábek, který dodal, že jsou zdarma přístupné veřejnosti.

Projekce přímo určené pro širokou veřejnost nabídnou výběr úspěšných snímků z loňských ročníků. Další na programu jsou ve středu 5. září 2018 v 17:30 hodin.

Vstup na ně je zdarma, bez rezervací, dle kapacitních možností kina.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.