Search
Close this search box.

V Blansku proběhlo ustavující zasedání

Zastupitelstvo města Blanska na svém dnešním ustavujícím zasedání rozhodlo o novém složení rady města. Starostou byl zvolen Jiří Crha, prvním místostarostou František Hasoň, druhým místostarostou se stal Ivo Polák. V obou případech bude místostarosta k výkonu své funkce uvolněný.

Slavnostní slib dnes složilo pětadvacet blanenských zastupitelů. Sešli se na svém prvním ustavujícím zasedání v hlavním sále Dělnického domu v Blansku.

Po složení slibu všech členů zastupitelstva Jaromíru Roučkovi, který se hned v úvodu ujal vedení shromáždění, měl k programu zasedání svou připomínku zastupitel Emil Pernica (KSČM). Navrhl zařazení interpelací jakožto dalšího bodu jednání. Na základě výsledků hlasování však tento návrh nebyl přijat.

Za členy volební komise byli následně zvoleni Jaroslava Pořízková, Pavel Langr a Michal Souček.

Poté Blanenští přistoupili k vlastní volbě starosty, dvou místostarostů a členů rady města. Kromě starosty Jiřího Crhy a místostarostů Františka Hasoně a Ivo Poláka jimi byli zvoleni také Zdeněk Grünwald, Jana Novotná, Radek Šinkora a Ivo Stejskal.

Dalším bodem programu bylo jmenování zástupce města do „Svazku vodovodů a kanalizací“ měst a obcí. Stal se jím druhý místostarosta Ivo Polák. Zástupcem pro agendu pořizování územně plánovací dokumentace města Blanska byl pak zvolen první místostarosta František Hasoň.

V závěru ustavujícího zasedání byl předložen návrh odměn neuvolněným členům zastupitelstva. Zastupitelé za ANO 2011 ještě před samotným hlasováním avizovali ústy Lenky Dražilové (ANO 2011), že mají k navrženým odměnám výhrady. Hlasovali proto proti tomuto návrhu. Ten byl však většinou hlasů přijat. Členové rady tak obdrží měsíčně 7.000 Kč, předsedové výborů rady města 2.500 Kč, předsedové komisí rady města a současně zastupitelé 2.000 Kč a řadoví členové zastupitelstva pak 1.500 Kč.

Touto problematikou se budou blanenští zastupitelé znovu zabývat na svém jednání 18. prosince s ohledem na změny příslušného nařízení vlády České republiky.

Nově zvolený starosta Jiří Crha v závěru vyjádřil své přesvědčení, že spolupráce zastupitelů napříč politickými stranami bude v tomto volebním období věcná, konstruktivní a hlavně přínosná pro město a jeho obyvatele.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient