V Blansku proběhlo ustavující zasedání

Zastupitelstvo města Blanska na svém dnešním ustavujícím zasedání rozhodlo o novém složení rady města. Starostou byl zvolen Jiří Crha, prvním místostarostou František Hasoň, druhým místostarostou se stal Ivo Polák. V obou případech bude místostarosta k výkonu své funkce uvolněný.

Slavnostní slib dnes složilo pětadvacet blanenských zastupitelů. Sešli se na svém prvním ustavujícím zasedání v hlavním sále Dělnického domu v Blansku.

Po složení slibu všech členů zastupitelstva Jaromíru Roučkovi, který se hned v úvodu ujal vedení shromáždění, měl k programu zasedání svou připomínku zastupitel Emil Pernica (KSČM). Navrhl zařazení interpelací jakožto dalšího bodu jednání. Na základě výsledků hlasování však tento návrh nebyl přijat.

Za členy volební komise byli následně zvoleni Jaroslava Pořízková, Pavel Langr a Michal Souček.

Poté Blanenští přistoupili k vlastní volbě starosty, dvou místostarostů a členů rady města. Kromě starosty Jiřího Crhy a místostarostů Františka Hasoně a Ivo Poláka jimi byli zvoleni také Zdeněk Grünwald, Jana Novotná, Radek Šinkora a Ivo Stejskal.

Dalším bodem programu bylo jmenování zástupce města do „Svazku vodovodů a kanalizací“ měst a obcí. Stal se jím druhý místostarosta Ivo Polák. Zástupcem pro agendu pořizování územně plánovací dokumentace města Blanska byl pak zvolen první místostarosta František Hasoň.

V závěru ustavujícího zasedání byl předložen návrh odměn neuvolněným členům zastupitelstva. Zastupitelé za ANO 2011 ještě před samotným hlasováním avizovali ústy Lenky Dražilové (ANO 2011), že mají k navrženým odměnám výhrady. Hlasovali proto proti tomuto návrhu. Ten byl však většinou hlasů přijat. Členové rady tak obdrží měsíčně 7.000 Kč, předsedové výborů rady města 2.500 Kč, předsedové komisí rady města a současně zastupitelé 2.000 Kč a řadoví členové zastupitelstva pak 1.500 Kč.

Touto problematikou se budou blanenští zastupitelé znovu zabývat na svém jednání 18. prosince s ohledem na změny příslušného nařízení vlády České republiky.

Nově zvolený starosta Jiří Crha v závěru vyjádřil své přesvědčení, že spolupráce zastupitelů napříč politickými stranami bude v tomto volebním období věcná, konstruktivní a hlavně přínosná pro město a jeho obyvatele.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.