V Bezměrově havaroval přívěs vezoucí krávy, jedna nepřežila

(Aktualizováno před )

Operační důstojník v 7:40 hodin vyhlásil poplach hasičům ze tří profesionálních stanic a vyslal je k havárii traktoru u dálnice v Bezměrově na Kroměřížsku.

Po příjezdu na místo nehody hasiči zjistili, že se zde při jízdě převrátil na bok traktor s přívěsem, vezoucí celkem pět krav. Jedna z nich uvízla pod přívěsem a na místě zemřela. Ostatní se rozutekly po cestě a mířily směrem na dálnici.

Řidič se při nehodě zranil. Hasiči mu proto ihned poskytli předlékařskou pomoc a následně jej předali do péče přivolaným záchranářům.

Vzhledem k tomu, že hrozilo, že se krávy dostanou až na dálnici, hasiči provedli jejich odchyt a vytvořili na místě nehody provizorní oplocení z žebříků a lan. Na místo se dostavili i zástupci agrodružstva, v jejichž majetku jsou krávy a ti společně s hasiči dobytek hnali přes pole do nedalekého objektu družstva.

Příčinu havárie nyní šetří státní policisté. Po jejich zadokumentování nehody, hasiči za pomoci vyprošťovacího automobilu z Otrokovic převrátili zpět na kola traktor i s přívěsem.

Odvoz uhynulé krávy i poškozeného traktoru si zajistili zástupci družstva.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz