V Berouně strážníci řeší další poškrábaná vozidla

Berounští policisté řeší další případy poškozených vozidel v Berouně. K prvnímu došlo v době od dne 22. 4. 2018 od 19:00 hod. do dne 23. 4. 2018 do 07:30 hod., v Berouně, v ulici Průběžná, poblíž křižovatky s ulicí Třída Míru. Zde neznámý pachatel poškodil zaparkované vozidlo Hyundai Grand Santa Fe, u kterého poškrábal lak na levých předních dveří a levých zadních dveří. Majiteli způsobil škodu ve výši 10.000,-Kč.

K dalšímu případu došlo v době od 07:00 hod. dne 18. 4. 2018 do 07:00 hod. dne 20. 4. 2018, v Berouně, na křižovatce ulic Preislerova x Kollárova. Zde neznámý pachatel poškodil zaparkované vozidlo značky Škoda Octavia, u kterého poškrábal lak na pravém zadním sloupku a na kapotě vozu v levé přední části, čímž způsobil předběžnou škodu ve výši 10.000,-Kč.

Policisté evidují již několik takových případů a po neznámém pachateli pátrají. Žádají občany o pomoc, aby v případě, kdy si všimnou takového jednání, nebo mají poznatky vedoucí ke ztotožnění neznámého pachatele, aby je policistům sdělili na kterémkoliv policejním oddělení nebo na linku 158. Není vyloučeno, že poškozování vozidel je dílem stejného pachatele, ten se dopouští trestného činu poškození cizí věci, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.