V Berouně proběhne Světový den duševního zdraví

Jak jste na tom s duševním zdravím? Pečujete o sebe a poznáte, když se vaší duši přitíží? Napadají Vás další otázky na téma duševního zdraví? Lidé z organizace Lomikámen,z.ú. vám odpoví na všechno, co budou vědět, protože právě Lomikámen pomáhá lidem s duševním onemocněním v okrese Beroun. Příležitost k tomuto setkání budete mít na Husově náměstí v Berouně u příležitosti Světového dne duševního zdraví a to ve středu 10. října.

Program oslav Světového dne duševního zdraví začne už v 9 hodin v červeném stánku kavárny Jiná káva. Podávat se bude nejen káva, ale hlavně informace přímo od člověka se zkušeností, který si duševním onemocněním prošel. Peer konzultant (člověk se zkušeností) bude na místě od 9:00 do 11:00. Na místě si budete tedy moci promluvit přímo s někým, kdo si zažil trápení duše. K vidění zde bude také malá výstava fotek, k zapůjčení odborná literatura a k vyzkoušení klecové lůžko či svěrací kazajka.

Stánek se zavře v 16:30, ale od něj se rozjede ,,bláznivá cyklojízda“ po Berouně, která skončí u Jiné kávy, kde už bude čekat kuchař připraven grilovat vegetariánské speciality. Po občerstvení se dokonce můžete v Jiné kávě naučit několik relaxačních technik a nalezením vnitřních zdrojů se vyzbrojit do boje proti stresu.

Poslední aktivitou našich oslav bude promítání ,,filmové klasiky“ Klub Rváčů, kterou hodnotí ČSFD.CZ na vysokých 88%. Aktivity z celého dne jsou zdarma a jsou součástí Týdnu duševního zdraví, které nyní probíhají po celé České republice (www.tdz.cz). Více se o akci a naší organizaci můžete dozvědět na www.lomikamen.cz.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.