V Berouně proběhla akce Den zdraví

Světová zdravotnická organizace (World Health Organization) byla založena 7. dubna 1948, a toto datum bylo vyhlášeno za Světový den zdraví. Již druhým rokem pořádala Nemocnice Hořovice tento den osvětovou akci zaměřenou na prevenci. Letošním tématem bylo Zdraví pro všechny, a to napříč věkem, i národnostmi.

V sobotu 7. dubna 2018 na berounských trzích bylo možné nalézt i stánek Nemocnice Hořovice a Rehabilitační nemocnice Beroun. Zdravotnický personál návštěvníkům měřil hladinu cukru v krvi, krevní tlak a vedl s návštěvníky rozhovory na téma zdravý životní styl. Bylo rozdáno mnoho edukačních materiálů vztahujících se k tématu. Za uskutečněné vyšetření rozdávali zdravotníci nemocnice ovoce, které mělo podpořit správné a zdravé stravovací návyky.

„Zastavilo se u nás přibližně 400 lidí. Jsem velice rád, že akci tohoto typu nemocnice pořádají. Lidé by měli myslet na prevenci. I když se člověk cítí zdráv, neměl by zapomínat na preventivní prohlídky, které mohou odhalit závažná onemocnění ve stadiu, kdy jsou léčitelná,“ komentoval akci MUDr. František Vlček, PhD..

„Je až zarážející kolik lidí přiznalo, že svému zdraví nevěnuje žádoucí pozornost a nenavštěvuje v rámci preventivních prohlídek lékaře. Téměř polovině lidí, kteří nás v sobotu navštívili, jsme na základě naměřených hodnot doporučili návštěvu praktického lékaře,“ doplnila Mgr. Blanka Hošková, manažerka kvality hořovické nemocnice.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.