Search
Close this search box.

V benešovské šatlavě mohli bezdomovci přečkat mrazivé noci

Společnost CestoKam s.r.o. přijala výzvu města Benešov a zabezpečila v prostoru Cirgus službu „teplé židle“. Jde o pomoc potřebným osobám během mrazivých nocí. Poskytnutí této pomoci nebylo ubytování ani poskytnutí sociální služby. První noc proběhla 8. 2. a přišli tři uživatelé. S přibývajícími mrazy, když na dvoře Cirgusu naměřili až mínus 18°C, byla kapacita šesti lidí naplněná, a mnohokrát se stalo, že i překročená.

Nejvíce lidí přečkalo v šatlavě noc 18. a 28. 2. a to deset uživatelů. O službu se postaralo osm lidí ze sociální firmy CestoKam s.r.o. a Cirgusu. Celých 29 dní, co byla služba aktivní, tak velmi vycházeli vstříc Nízkoprah a městská policie Benešov.

Teplou židli koordinoval sociální odbor města Benešov. Každý den byl příjem od půl deváté do půl desáté večer. Uživatelé měli k dispozici čaj, čínské polívky a kávu. Ráno odcházeli v půl sedmé a v objektu poté nastával úklid, který zajišťovali pracovníci sociální firmy CestoKam. Kromě drobných incidentů proběhlo vše hladce a všech jedenáct registrovaných uživatelů vždy přečkalo klidnou noc.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient