V Benešově proběhl 3.ročník Dne prevence závislostí aneb (Ne) Uvízni v síti

Dne 27. června 2018 se konal 3. ročník Dne prevence závislostí – (Ne) Uvízni v síti. Jedná se již o tradiční akci, která má u dětí a veřejnosti velký úspěch. Na akci se přišel podívat i místostarosta Benešova Jiří Švadlena a rovněž vedoucí oddělení prevence kriminality ze Středočeského kraje Milan Fára.
Letošní ročník byl zaměřený na nelátkové závislosti. Zkrátka na virtuální realitu v našich životech a smysluplné trávení volného času v realitě. Což je v současnosti největším problémem dětí a mladistvých. Jedná se o akci preventivního charakteru, kdy si děti zábavnou a kreativní formou sami vyzkoušely, co je správné, co je špatné, jak to dělat dobře, kolik času vhodně trávit ve virtuálním světě a jak zejména trávit volný čas jinak a smysluplně.

Celou akci pořádalo město Benešov – Odbor sociálních věcí a zdravotnictví společně s Magdalénou o.p.s., jako projekt v rámci Programu protidrogové prevence města Benešov na rok 2018. O zábavný a kreativní program se kromě pořádajících subjektů postarali i Městská policie Benešov, Policie ČR a Dům dětí a mládeže Benešov.

Dopolední program celodenní akce byl věnován zejména školám, kdy převážnou většinu tvořili žáci 2. stupně základních škol. Děti byly z celé akce velmi nadšené a aktivně plnily různé kreativní úkoly, které měli pro ně výše uvedení aktéři, připravené. Děti se zde nejen pobavily a strávily příjemně část dopoledne, ale zejména se zábavnou formou dozvěděly mnoho užitečných a zajímavých informací, které dále zúročí ve svém životě. A to bylo právě smyslem této akce. Pobavit se a odnést si užitečné informace. Za splnění 4 úkolů si děti odnesly i malé dárky, které využijí ve škole či o prázdninách. Kromě stánků, kde děti plnily úkoly, zde byly i další odpočinkové stánky, kde si mohli např. zahrát tzv. minifotbálek, vyzkoušet street dance či break dance, taekwondo, nebo si v relaxačním stanu namalovat třeba mandalu.

Vzhledem k úspěchu akce město počítá s dalším ročníkem.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.