Search
Close this search box.

V Benešově bude putovní interaktivní výstava Lékaři bez hranic

Město Benešov přijalo záštitu nad putovní interaktivní výstavou Lékaři bez hranic. Na výjimečné výstavě, která se koná 22. až 25. dubna 2018, mimo jiné zažijete, jak to vypadá na misi a zjistíte, v jakých podmínkách pracují Lékaři bez hranic.
Expozici na Masarykově náměstí (vždy mezi 9.00 až 18.00 hod.) budou tvořit dva stany, které používají Lékaři bez hranic na některých misích. Benešáci si je budou moci procházet a průvodci vám přiblíží, jak vypadá intervence v případě přírodních katastrof, boj s epidemiemi (s krvácivou horečkou ebola), psychosociální pomoc lidem prchajícím z domovů kvůli válkám, nepokojům, přírodním katastrofám, extrémní chudobě nebo jak se léčí podvýživa.

Také budete moci ochutnat terapeutickou pastu k léčbě dětské podvýživy, vyzkoušet triáž, masáž srdce, nebo díky brýlím na virtuální realitu nahlédnout například do uprchlického tábora Domíz v Iráku.

„Stejně jako je bezplatná péče, kterou poskytujeme pacientům v našich projektech. Naše pomoc je neutrální a nestranná, striktně ctíme zásady lékařské etiky a ošetřujeme všechny bez ohledu na rasu, náboženství nebo politické přesvědčení. Tyto hodnoty se za 46 let našeho fungování nezměnily,“ přibližuje Pavel Gruber, ředitel české kanceláře Lékařů bez hranic.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient