Search
Close this search box.

V areálu TJ Radčice dojde k obnově a úpravě zeleně

Areál TJ Radčice, z. s. byl vybudován před více jak 80 lety a tvoří ho travnatá plocha bývalého fotbalového hřiště, dva tenisové kurty a budova tělocvičny. Okraje pozemku byly osázeny liniovým stromořadím. Občasná údržba pozemku nezabránila vzrůstu náletových dřevin a křovin. Vzrostlé stromy jsou již proschlé a poškozené, proto Tělovýchovná jednota Radčice požádala o dotaci z Fondu životního prostředí města Plzně ve výši 84467 korun. Zastupitelstvo města Plzně danou částku schválilo.

„V letošním roce obnova areálu bude obsahovat odstranění náletových dřevin a vykácení proschlých, odumřelých stromů. Vynucené kácení ve stromořadí nahradí jednota novou výsadbou stromů, aby zachovali polohu a hustotu původního stromořadí. Stromy je potřeba pokácet i z bezpečnostního hlediska. Areál je navíc využíván dětmi z 31. mateřské a základní školy v Plzni, protože škola nemá vlastní tělocvičnu,“ uvedl náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Petr Náhlík.

TJ Radčice sdružuje více jak 250 členů, v příštím roce oslaví sto let od založení jednoty. Areál tvoří travnatá plocha bývalého fotbalového hřiště, dva tenisové kurty a budova tělocvičny. V roce 2015 došlo k rekonstrukci střechy tělocvičny, v roce následujícím byla provedena výměna a oprava podlahy. Areál TJ Radčice je využíván k řadě kulturních a sportovních akcí městského obvodu Radčice.

Celkové náklady na projekt činí 112 tisíc korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient