Search
Close this search box.

V areálu jablonecké nemocnice došlo k loupeži, pomozte dopadnout útočníka

Kriminalisté žádají občany o pomoc při zjištění totožnosti dosud neznámého muže, který 14. září krátce před půlnoci v areálu nemocnice napadl procházející seniorku. Dále zjišťují také totožnosti i ženy, která s ním v době spáchání činu byla na místě.

V pátek 14. září letošního roku krátce po půlnoci procházela 69letá žena areálem Nemocnice v Jablonci nad Nisou. Seniorka šla sama ve směru z ulice Žitná do ulice Nemocniční. Prošla kolem vjezdu se závorami, dále pokračovala přes parkoviště a průjezdovou komunikaci kolem komplexu nemocničních budov. Asi patnáct minut po půlnoci procházela kolem místa vyhrazeného pro kuřáky, kde si všimla dvou postávajících osob. Jednalo se o muže a ženu. Jeden z této dvojce vydal ze sebe nějaký hlasitý zvuk a na to muž již přistoupil k seniorce a chytil ji za tašku zavěšenou na rameni, kterou jí chtěl vzít. Žena si však stačila ovinout poutko kolem ruky a pevně jí držet. Tím, jak muž s taškou trhl, jí srazil na vozovku, kde zůstala ležet. Ani toto muže neodradilo a ještě se snažil ležící seniorce tašku vytrhnout. Ta začala hlasitě křičet a volat o pomoc. Na to muž reagoval tím, že svého jednání zanechal a společně s ženou, se kterou v areálu byl, utekli z místa činu směrem do ulice Polní. Nic se jim odcizit nepodařilo. Napadená žena následně vstala a zašla do nočního vchodu nemocnice, kde vyhledala lékařské ošetření lehkého zranění, které jí útočník při napadení způsobil.

Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu loupež a celý případ nyní šetří kriminalisté z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou. Ti také v současné době žádají o pomoc při dopadení pachatele širokou veřejnost. Během šetření se jim totiž podařilo zajistit záznam z kamer, na kterém je uvedená dvojce před samotným činem zachycena.

Popis útočníka: Jednalo se pravděpodobně o muže ve věku 30 – 35 let, štíhlé postavy vysoké asi 185 – 190 cm, tmavé vlasy, oblečen do sportovního oblečení, dlouhých tmavých kalhot, tmavé bundy a tmavých bot.

Popis ženy, která byla s útočníkem v areálu nemocnice: Žena ve věku kolem 35 let, štíhlé postavy, vysoká asi 170 cm, oblečení nezjištěno. Tato žena se do bezprostředního útoku na seniorku nezapojila, po celou dobu stála opodál.

Kriminalisté žádají občany, kteří na fotografiích dosud neznámého muže a ženu poznávají, aby své poznatky vedoucí ke zjištění jejich totožnosti předali policistům telefonicky na bezplatné lince 158.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient