V areálu bývalých jatek v Sušici došlo k úniku čpavku

Jednotky z hasičských stanic Sušice a Klatovy a dobrovolné jednotky z Volšov, Dlouhé Vsi a Sušice zasahovaly v průmyslovém obvodu v Sušici.

V areálu bývalých jatek došlo ve strojovně k úniku čpavku z chladícího systému. Objekt chlazení je samostatná budova a bezprostředně nedošlo k ohrožení životů. Jednotky provedly uzavření armatur. K úniku došlo vlivem prasklého těsnění na přírubě trubky vedoucí čpavek. Ten unikal na podlahu strojovny, kde byl svody usměrněn do záchytné jímky, kterou hasiči odčerpali do záchytných nádob. Zbytek čpavku na podlaze byl zlikvidován sorbentem, a zbytky, které nesebral sorbent, byly spláchnuty do již odčerpané jímky a zneutralizovány kys. citronovou. Množství uniklého čpavku se odhaduje na 300Kg. Hasiči zasahovali v ochranných oblecích a dýchací technice. Dále prováděli skrápění strojovny, aby se případný další únik srazil a dál nešířil. Na místě byl i starosta města Sušice, chemická laboratoř Třemošná a vyrozuměno byl i dobor životního prostředí. MP a PČR vyrozuměly obyvatele přilehlých lokalit aby nevětrali, dokud nebude zásah ukončen.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient