V areálu bývalých jatek v Sušici došlo k úniku čpavku

Jednotky z hasičských stanic Sušice a Klatovy a dobrovolné jednotky z Volšov, Dlouhé Vsi a Sušice zasahovaly v průmyslovém obvodu v Sušici.

V areálu bývalých jatek došlo ve strojovně k úniku čpavku z chladícího systému. Objekt chlazení je samostatná budova a bezprostředně nedošlo k ohrožení životů. Jednotky provedly uzavření armatur. K úniku došlo vlivem prasklého těsnění na přírubě trubky vedoucí čpavek. Ten unikal na podlahu strojovny, kde byl svody usměrněn do záchytné jímky, kterou hasiči odčerpali do záchytných nádob. Zbytek čpavku na podlaze byl zlikvidován sorbentem, a zbytky, které nesebral sorbent, byly spláchnuty do již odčerpané jímky a zneutralizovány kys. citronovou. Množství uniklého čpavku se odhaduje na 300Kg. Hasiči zasahovali v ochranných oblecích a dýchací technice. Dále prováděli skrápění strojovny, aby se případný další únik srazil a dál nešířil. Na místě byl i starosta města Sušice, chemická laboratoř Třemošná a vyrozuměno byl i dobor životního prostředí. MP a PČR vyrozuměly obyvatele přilehlých lokalit aby nevětrali, dokud nebude zásah ukončen.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.