Search
Close this search box.

V Adamově se konal 11. ročník Běhu na Nový hrad

Letošní ročník závodu, který se koná tradičně uprostřed března, proběhl za krajně nepříznivého počasí. Zatímco v minulých letech se teplota pohybovala kolem 7 °C, letos bylo nejen o 10 stupňů chladněji, ale navíc také foukal čerstvý vítr. I za těchto podmínek se na startovní čáru postavilo 74 závodníků, z nichž 64 běželo trať, která míjí v těsné blízkosti Nový hrad. Jedná se o čtvrtou nejvyšší účast v historii, což svědčí o tom, že si tento běh získává stále větší oblibu. Jen pro informaci, o tomto víkendu byla na území České republiky uspořádána téměř třicítka obdobných akcí.

Všichni včetně nejstarších 64letých mužů a 10 žen zvládli trať dlouhou 8,3 km s převýšením 165 m pod 60 minut, což si zaslouží uznání. Pod úctyhodných 40 minut se dostalo celkem 30 účastníků, z toho 2 ženy. Nejrychleji běžel Rostislav Pukl z Univerzity Brno, který dosáhl času rovných 32 minut. Navázal tak na své vítězství, kterého dosáhl v tomto běhu před 7 roky. Mezi ženami pak zvítězila Patrícia Puklová, AC Moravská Slavia, v čase 35:24 min, která tím překonala dosud nejrychlejší čas dosažený ženou v roce 2013 o 16 sekund. Za příznivějších podmínek by zřejmě hranice 35 minut neodolala.

Závod uspořádal oddíl orientačního běhu Spartaku Adamov za pomoci členek turistického oddílu. Finančním darem na ceny pro nejlepší závodníky všech kategorií přispěl ADAVAK.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient