Užijte si v Plzni letní pohodu, zde jsou naše tipy na víkend

Léto a prázdniny se za chvíli přehoupnou do druhé poloviny a i tento víkend si v Plzni užijete bohatý program. Stačí si vybrat z přehledu akcí, který jsme pro vás připravili.

Pozorujte zatmění Měsíce v plzeňské Techmanii
Techmania Science Center připravilo na pátek 27. července speciální akci u příležitosti nejdelšího zatmění Měsíce za posledních 11 let. Zastavte se v pátek od 20:30 do 22:30 v Techmanii v bývalých halách Škodových závodů na Jižním Předměstí a pozorujte rudý Měsíc i planetu Mars astronomickými dalekohledy. Vstup na akci je zdarma, stejně jako vstup do Planetária. K pozorování bude připraveno tematické občerstvení, navíc organizátoři slibují, že domů neodejdete s prázdnou.

Užijte si koncerty pod širým nebem
Na dvorku Anděl music baru v Bezručově ulici zahraje v pátek kapela Crimson Fields, slibuje pohodový večer s akustickou muzikou, start v 19 hodin, vstupné dobrovolné.
V nově otevřeném podniku Terasa na historických hradbách města zahraje v pátek večer plzeňská klezmerová kapela Mi Martef. Na Terasu se dostanete přes kavárnu Emily na adrese Zbrojnická 7, začíná se v 19:30 a u vstupu zaplatíte 70 korun.
Na letní zahrádce klubu Bílej Medvěd v sobotu zakotví kytarista The Fool se svou kombinací irských písniček a akustického rocku. Těšit se můžete na pohodovou atmosféru, čepovaný Guiness i pestrý výběr drinků. Vstup je zdarma, koncert začne kolem osmé večerní.
Poslední tip na koncert je pro výjezdní rockery: přímo pod hradem Radyně na prostranství před novou hospůdkou v pátek 27. července ve 20 hodin zahraje kapela Sifon.
Postavili katedrálu čerti? A kam se v Plzni chodívalo na korzo?
Na tyto dvě otázky najdete odpověď na kostýmovaných prohlídkách Plzně. První z nich vám zodpoví prohlídka Báje a pověsti plzeňské, na kterou můžete tento víkend zajít v sobotu 28. července od 18 nebo 19:30 hodin. O korzu a životě Plzeňanů během uplynulého století vám poví průvodce Plzní za první republiky, která se koná v sobotu od 18 hodin. Svá místa si rezervujte v Turistickém informačním centru na nám. Republiky 41, kde také každá prohlídka začíná, nebo online.

Festival hereckých kapel uzavře divadelní léto
Divadelní léto pod plzeňským nebem je u konce a v sobotu 28. července otevře své brány naposledy. Už to ale nebude u příležitosti divadelního představení, tentokrát se v Proluce bude hrát a zpívat. Herci jako například Petr Konáš, Vilém Dubnička, Marek Mikulášek nebo Andrea Mohylová vystoupí tak, jak je neznáte – se svými hereckými kapelami a vlastní hudební tvorbou. Program v Proluce bude bohatý, festival začne ve 14 hodin a skončí kolem desáté večerní. Vstupenky seženete v online předprodeji.

Hrakuléto: do Hradiště za kulturou i koupáním
Na plovárně v Hradišti to v létě žije. V rámci Hrakuléta můžete vyrazit na promítání filmů pod širým nebem. V pátek připlují Piráti z Karibiku, sobotní večer bude patřit snímku Jumanji – Vítejte v džungli a neděli zpříjemní Tři billboardy kousek za Ebbingem. Promítání začíná každý den ve 21 hodin a vstupné je 40 korun. Na plovárně v Hradišti si ale můžete užít celý den – děti se vyřádí na hřišti s atrakcemi, dospělí ocení odpočinek u vody a občerstvení z přilehlé restaurace. Minimálně v pátek a v sobotu by mělo počasí přát i koupání.

Naučte se čepovat pivo přímo v pivovaru

V sobotu 28. července máte další možnost zúčastnit se školy čepování v Plzeňském Prazdroji. Během tříhodinového kurzu se dozvíte, jak načepovat „hladinku“, „šnyt“ i „mlíko“, a rovnou si to sami vyzkoušíte. Součástí kurzu je samozřejmě ochutnávka a občerstvení v podobě pivovarského guláše. Akce začíná v 17 hodin, svá místa si můžete rezervovat na návštěvnickém webu Plzeňského Prazdroje.

Protančete páteční večer na Městské plovárně
Městská plovárna v Doudlevcích na břehu řeky Radbuzy zve na další díl letní tančírny. Tentokrát se bude tančit kubánská salsa a bachata na dřevěném parketu, dámám proto doporučujeme podpatky nechat doma. Začíná se ve 20 hodin, vstupné je dobrovolné a po celý večer bude otevřený bar. Vyrazte proti proudu Radbuzy na plovárnu užít si pohodový páteční večer.

Farmářské trhy: na brunch nebo na nákup
Stejně jako každou sobotu od 8 do 12 i tentokrát zajděte na farmářské trhy na náměstí Republiky. V nabídce od tradičních prodejců z regionu budou jako vždy čerstvé pečivo, zelenina i maso a uzeniny. Doporučujeme nespěchat, na trzích se zastavit a popovídat si, dát si čerstvou kávu a začít den pohodově.

Na výlet za barokem
Letní barokní festival pokračuje a kulturními akcemi probouzí barokní památky po celém Plzeňském kraji. Máme pro vás dva tipy, kam vyjet za barokem už tento víkend. Z Plzně to nebudete mít daleko na zámek do Spáleného Poříčí, kde se v pátek koná akce Doteky baroka. Od 18 hodin akci odstartuje barokní opera Bouře, během večera ochutnáte barokní pokrmy a zhlédnete pohádku Peklo s princeznou. Vstupenky budou k dostání na místě.

V sobotu vyrazte na zámek Nebílovy, kde bude odpoledne probíhat slavnost hudby a květin. Vše se ponese v barokním duchu, uvidíte bohatou květinovou výzdobu a poslechnete si různorodá hudební vystoupení. Chcete se projet kočárem? Nebo zkusit tradiční řemesla a ochutnat barokní pochoutky? Zajeďte do Nebílov a v sobotu od 13 hodin se dobře bavte. Vstupenky na akci budou k dispozici na místě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak