Užijte si další víkend plný akcí, v Plzni to totiž žije i na podzim

I když létu už odzvonilo, v Plzni se pořád něco děje. Vyberte si z našich tipů a užijte si čtvrtý zářijový víkend.

Ochutnejte v Černicích Slunce ve skle

Pivní akce v Plzni pokračují – v pátek a sobotu 21. a 22. září se vrací oblíbený pivní festival Slunce ve skle. Na návsi v Černicích a v Pivovarském dvoře Purkmistr se můžete těšit na stánky 70 pivovarů a ochutnávky více než 200 pivních značek. V pátek začíná program v 17 hodin, v sobotu pak hodinu po poledni. Počítat můžete s hudebním programem, prohlídkami pivovaru a pivních lázní i pivními soutěžemi. Do Černic pohodlně dojedete MHD – tramvají č. 1 na konečnou Slovany a poté trolejbusem č. 13 směr Černice na zastávku Černice, náves. Auto doporučujeme nechat doma – jedete přece na pivo – pokud ale přesto autem pojedete, vyrazte včas, parkovací možnosti jsou omezené.

Festival pro všechny knihomoly: Svět knihy Plzeň
Veletrh a literární festival Svět knihy Plzeň chystá na víkend program pro čtenáře každého věku. V pátek a sobotu 21. a 22. září bude kreativní zóna DEPO2015 doslova otevřenou knihou, na jejíž stránkách se můžete těšit na nabitý program plný přednášek, workshopů, autorských čtení, pořadů pro děti a setkání se spisovateli. V rámci Světa knihy stihnete i několik výstav včetně výstavy 100PY „Sto let republiky očima pěti generací“, která je během veletrhu zdarma. Za vstupné zaplatí dospělí 80, děti 40 korun. Z programu veletrhu budou stát za to i pořady, které vás zavedou i jinam než do DEPO2015. Vyberte si třeba Čtení z Pijácké čítanky v Plzeňském Prazdroji v pátek v 17 hodin; Josef Formánek aneb Úsměv smutného muže – setkání s autorem v pátek v 18 hodin v Klempírně (DEPO2015), po kterém následuje promítání filmu Úsměvy smutných mužů od 20:30; nebo Čtení v Loosových interiérech v Bendově 10 v pátek i sobotu od 15 hodin.

Veletrh cestovního ruchu ITEP: tipy na výlety i zábava pro celou rodinu
Od čtvrtka do soboty proběhne v městské sportovní hale Lokomotiva na Slovanech veletrh cestovního ruchu ITEP. Představí se zde téměř stovka míst, měst a regionů nejen z Čech, ale i z Německa, Rakouska, Slovenska, nebo dokonce ze vzdálené Číny a Jamajky. Doprovodný program potěší všechny smysly – chystají se hudební vystoupení, ochutnávky regionálních potravin i plzeňského a bavorského piva. Děti se pobaví v expozici Techmania Science Centra nebo DEPO2015. Vstup na veletrh je zdarma, otevřeno je ve čtvrtek a pátek od 10 do 18 hodin a v sobotu od 10 do 17 hodin. Podrobný program najdete na webu veletrhu ITEP.

Vyrazte na Festival zelí do Křimic
Pro všechny fanoušky křimického zelí připravila Zelárna Lobkowicz na sobotu 22. září Festival zelí. Kromě ochutnávek krouhaného i kysaného zelí si budete také moci nakoupit vše potřebné pro jeho přípravu a dozvíte se, jak na to. V průběhu akce si budete také moci vyzkoušet šlapání zelí v holínkách (dětem raději vezměte s sebou vlastní). Pro děti budou připraveny i soutěže o zajímavé ceny. Sobotní program začne v 9 hodin a skončí kolem šesté večerní.

Plzeňské ohýnky u Borské přehrady
V sobotu 22. září se ve sportovním areálu Škodaland uskuteční oblíbená ohňostrojová show Plzeňské ohýnky. Ještě než začnou ohňostroje, můžete se už od 15 hodin těšit například na vystoupení skupiny AC/DC revival z Německa. Hudbu k soutěžním ohňostrojům bude vysílat Rádio Samson na 103,0 fm.

Farmářské trhy na náměstí Republiky
Rána už jsou sice chladnější, ale na náměstí Republiky bude jako každou sobotu i tentokrát živo. Od 8 do 12 hodin se zastavte nakoupit na nedělní oběd nebo jen pro něco na zub a kávu nebo čaj na zahřátí. Chybět nebudou prodejci pečiva, masa a uzenin, mléčných výrobků ani zeleniny z Plzně a okolí. A co je lepší, než začít víkend pohodovým brunchem, no ne?

Putovní výstava v DEPO2015 – Na plzeňské paletě

Další díl putovní výstavy Na plzeňské paletě bude zahájen v úterý 18. září v DEPO2015. Vystaveno bude 15 palet, během vernisáže proběhne také benefiční aukce, jejíž výdělek poputuje na opravu varhan v kostele sv. Barbory v Manětíně. Výstava malířských palet bude k vidění v DEPO2015 do 31. října.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak