Už se nemohl dívat, jak manželka s tchýní trpí. A tak je udusil

(Aktualizováno před )

V těchto dnech se začíná Krajský soud v Ostravě zabývat rodinnou tragédií, která se stala letos v jednom ostravském domě. Obžalovaným je 62letý muž, který nejprve zavraždil tchýni a následně svou manželku.

Celá tragédie měla počátek před více jak čtyřmi lety, kdy manželku obžalovaného postihla mozková příhoda. Žena především pobývala v rehabilitačním ústavu, kam za ní příbuzní dojížděli. Později si jí brali na víkendy domů. Zároveň se obžalovaný staral o svou tchýni, kterou vozil k lékaři, na nákupy a podobně. Postupem času se však u něj dostavil stres. „Pod vlivem permanentního stresu a v obavě, že péči o manželku a tchýni nezvládne, začal zvažovat možnost usmrcení obou žen,“ uvedl státní zástupce David Bartoš.

Poprvé takovéto myšlenky napadly muže vloni o Vánocích. Jak vypověděl u soudu, chtěl obě ženy naložit do auta a vybourat se s nimi. Nakonec se rozhodl, že je udusí sáčkem. Nejprve šel do pokoje manželčiny matky. „Přisedl na kraj válendy, kde spala tchýně. Když se probudila, řekl jí, že to už není žádný život,“ popisoval Bartoš. Když byla žena mrtvá, sešel do pokoje v přízemí domu, kde ležela jeho žena. „Řekl jsem jí, promiň. Cítil jsem takové zvláštní uvolnění, všechno ze mě spadlo,“ vypověděl muž.

Podle znalců byl muž v době spáchání obou vražd příčetný a tedy zodpovědný za své činy. „Z pohledu psychiatrů a psychologů, byť trpěl dlouhodobějším stresem, je příčetnou osobou,“ dodal Bartoš. Muži nyní hrozí až dvacet let vězení.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz