Search
Close this search box.

Už pět desítek výjezdů absolvovali hasiči Moravskoslezského kraje kvůli špatnému počasí

Celkem padesátkrát museli od středečního rána do večera 18.7.2018 vyjíždět profesionální a dobrovolní hasiči v Moravskoslezském kraji kvůli nepříznivému počasí, tedy silným dešťům a větru. Především odstraňovali nebezpečné a spadlé stromy a silné větve (26 výjezdů, počet odstraněných stromů byl vyšší), také čerpali vodu ze zatopených domů a sklepů (12 výjezdů) a čistili ucpané kanály, které přinesly lokálně zatopené silnice.

Rovněž monitorovali některé toky na beskydské straně kraje, kde voda vystoupila během odpoledne na první a druhý stupeň povodňové aktivity.

Více než polovina zásahů se do středeční 21. hodiny odehrála v okrese Frýdek-Místek, o zbytek se podělily další 4 okresy MS kraje – Bruntál, Karviná, Ostrava-město a Nový Jičín. V okrese Opava nemuseli hasiči dosud vyjet ani jednou. Krátce před 21. hodinou nebyla v terénu žádná jednotka profesionálních (HZS MSK) či dobrovolných hasičů.

Pády stromů ani další události zatím nezpůsobily žádné zranění ani žádné větší škody, jen v několika případech se dřeviny opřely o elektrické vedení.

Například na Novojičínsku hasiči likvidovali tři menší topoly, průměr 20 cm, které zatarasily silnici mezi Jistebníkem a Studénkou, a to pomocí motorové pily. Zasahovala zde jednotka HZS MSK ze stanice Bílovec a jednotka SDH Jistebník.

Dvě jednotky hasičů (HZS MSK Frýdek-Místek a SDH Frýdlant nad Ostravicí) se ve středu odpoledne potýkaly s vytahováním osobního automobilu Audi s6 Combi, které skončilo v zatopeném podjezdu ve Frýdlantu nad Ostravicí. Řidičce se podařilo včas uniknout, hasiči vozidlo vyprostili navijákem z cisterny. Pak začali vodu z podjezdu odčerpávat a také pročišťovat kanál.

Ve středu večer se situace s nepříznivým počasím viditelně uklidňovala. Hasiči se ale připravovali na co nejlepší „noční“ zvládnutí možných důsledků další vlny vydatného deště, která do Moravskoslezského kraje směřovala ze severu, tedy z Polska.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient