Už pět desítek výjezdů absolvovali hasiči Moravskoslezského kraje kvůli špatnému počasí

Celkem padesátkrát museli od středečního rána do večera 18.7.2018 vyjíždět profesionální a dobrovolní hasiči v Moravskoslezském kraji kvůli nepříznivému počasí, tedy silným dešťům a větru. Především odstraňovali nebezpečné a spadlé stromy a silné větve (26 výjezdů, počet odstraněných stromů byl vyšší), také čerpali vodu ze zatopených domů a sklepů (12 výjezdů) a čistili ucpané kanály, které přinesly lokálně zatopené silnice.

Rovněž monitorovali některé toky na beskydské straně kraje, kde voda vystoupila během odpoledne na první a druhý stupeň povodňové aktivity.

Více než polovina zásahů se do středeční 21. hodiny odehrála v okrese Frýdek-Místek, o zbytek se podělily další 4 okresy MS kraje – Bruntál, Karviná, Ostrava-město a Nový Jičín. V okrese Opava nemuseli hasiči dosud vyjet ani jednou. Krátce před 21. hodinou nebyla v terénu žádná jednotka profesionálních (HZS MSK) či dobrovolných hasičů.

Pády stromů ani další události zatím nezpůsobily žádné zranění ani žádné větší škody, jen v několika případech se dřeviny opřely o elektrické vedení.

Například na Novojičínsku hasiči likvidovali tři menší topoly, průměr 20 cm, které zatarasily silnici mezi Jistebníkem a Studénkou, a to pomocí motorové pily. Zasahovala zde jednotka HZS MSK ze stanice Bílovec a jednotka SDH Jistebník.

Dvě jednotky hasičů (HZS MSK Frýdek-Místek a SDH Frýdlant nad Ostravicí) se ve středu odpoledne potýkaly s vytahováním osobního automobilu Audi s6 Combi, které skončilo v zatopeném podjezdu ve Frýdlantu nad Ostravicí. Řidičce se podařilo včas uniknout, hasiči vozidlo vyprostili navijákem z cisterny. Pak začali vodu z podjezdu odčerpávat a také pročišťovat kanál.

Ve středu večer se situace s nepříznivým počasím viditelně uklidňovala. Hasiči se ale připravovali na co nejlepší „noční“ zvládnutí možných důsledků další vlny vydatného deště, která do Moravskoslezského kraje směřovala ze severu, tedy z Polska.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.