Search
Close this search box.

Už nesnesl to věčné štěkání, tak psa zabil

Zlínští kriminalisté v tomto týdnu obvinili čtyřicetiletého muže z ubití psa. Obviněnému hrozí tři roky odnětí svobody.

K případu došlo letos v dubnu, když šel sedmdesátiletý majitel svého desetiletého křížence jorkšíra s kníračem venčit. „Fenka utíkala po schodišti k hlavním vchodovým dveřím, kde na svého pána čekala a štěkala. Její hlasitý projev rozlítil čtyřicetiletého muže, který žije v tomtéž bytovém domě a šel právě kolem. Udeřil fenku metlou, která stála u dveří,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Pes po útoku začal chrčet a krvácet. Senior okamžitě zavolal policii, která ho odvezla spolu se psem do veterinářské ordinace. Fence Nele však už nešlo pomoci.

Zpočátku policisté posuzovali událost jako přestupek proti zákonu na ochranu zvířat proti týrání, za což by 40letému muži hrozila maximálně pokuta. Poté však po dalším prověřování případu překvalifikovali tento čin za utýrání. „Komisař z oddělení hospodářské kriminality ze Zlína obvinil čtyřicetiletého muže ze Zlína ze spáchání trestného činu týrání zvířat. V případě odsouzení hrozí dosud netrestanému muži trest odnětí svobody až na tři roky,“ informovala Kozumplíková.

Obviněný muž vypověděl, že svého činu nelituje, protože štěkání toho psa mu ničilo život celých devět let.

Pro seniora byla Nela jediný společník jinak v osamocené domácnosti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient