Už nesnesl to věčné štěkání, tak psa zabil

Zlínští kriminalisté v tomto týdnu obvinili čtyřicetiletého muže z ubití psa. Obviněnému hrozí tři roky odnětí svobody.

K případu došlo letos v dubnu, když šel sedmdesátiletý majitel svého desetiletého křížence jorkšíra s kníračem venčit. „Fenka utíkala po schodišti k hlavním vchodovým dveřím, kde na svého pána čekala a štěkala. Její hlasitý projev rozlítil čtyřicetiletého muže, který žije v tomtéž bytovém domě a šel právě kolem. Udeřil fenku metlou, která stála u dveří,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Pes po útoku začal chrčet a krvácet. Senior okamžitě zavolal policii, která ho odvezla spolu se psem do veterinářské ordinace. Fence Nele však už nešlo pomoci.

Zpočátku policisté posuzovali událost jako přestupek proti zákonu na ochranu zvířat proti týrání, za což by 40letému muži hrozila maximálně pokuta. Poté však po dalším prověřování případu překvalifikovali tento čin za utýrání. „Komisař z oddělení hospodářské kriminality ze Zlína obvinil čtyřicetiletého muže ze Zlína ze spáchání trestného činu týrání zvířat. V případě odsouzení hrozí dosud netrestanému muži trest odnětí svobody až na tři roky,“ informovala Kozumplíková.

Obviněný muž vypověděl, že svého činu nelituje, protože štěkání toho psa mu ničilo život celých devět let.

Pro seniora byla Nela jediný společník jinak v osamocené domácnosti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak