Search
Close this search box.

Ústí nad Labem zve na Zahájení cyklistické sezóny 2018

Oprašte helmy, šlápněte do pedálů a přivítejte cyklistickou sezónu!

V sobotu 28. dubna zahajuje celý víkend oddíl SK CYKLOTOUR Ústí nad Labem, který již tradičně pořádá cyklistický výlet „Jízda Českým středohořím“. Letošní, již 15. ročník, bude startovat od Cyklocentra města Ústí nad Labem, kde budou pro zájemce připraveny mapy tratě s podrobným výkladem a drobné občerstvení. Čekají na vás tratě v délkách 50, 70 a 100 km, které vás zavedou do romantického místa v Kocourově.

V neděli 29. dubna se v Cyklokempu Loděnice v Brné koná Zahájení sezóny na Labské stezce. Bude pro vás připraven den plný zábavy. A na co se můžete těšit? Třeba na biketrialovou show plnou adrenalinu a neuvěřitelných skoků. Také si můžete zapůjčit elektrokolo nebo si nechat zcela bezplatně seřídit svůj vlastní bicykl. Na děti čeká zajímavý animační program, skákací hrad a lezecká stěna a na ty nejšikovnější jízda zručnosti. A to stále ještě není všechno. Můžete se zúčastnit soutěže o zajímavé sportovní ceny (cyklodoplňky, batohy, tašky, sportovní náčiní, fitness náramky, reflexní předměty apod.), vylosování výherců proběhne ve 14:00 hod. Celý den zahájí peloton cyklistů, který směrem z Církvic do cyklokempu vyrazí cca v 10:30 hod. Neváhejte a přidejte se také k pelotonu a zahajte cyklistickou sezónu.

V neděli budou rovněž zpřístupněná dvě veliká lákadla Labské stezky. Muzeum Československého opevnění ve Valtířově otevře veřejnosti bunkr, tzv. „řopík“ z roku 1938. Muzeum je vybaveno dobovými zbraněmi, periskopem či pancířovými dveřmi. Atmosféru umocňuje osvětlení pomocí petrolejových lamp. U muzea se nově nachází posezení s občerstvením, kde si mimo jiné můžete zakoupit suvenýry jako např. hrneček, magnetku nebo pohlednici.

Dále po Labské stezce mohou nejen milovníci zlatého moku navštívit Pivovar Velké Březno, jehož značkou je nenapodobitelná dobrosrdečná tvář pivaře Cibicha. Nenechte si ujít zajímavé exkurze, které pivovar nabízí. Čeká na vás jedinečná prohlídka všech hlavních provozů pivovaru s výkladem průvodce, ukázka klasické technologie vaření českého piva, ochutnávka velkobřezenského piva přímo v pivovaru a prodej značkového skla a suvenýrů.

Chybí vám třešnička na dortu? I tu máme! 28. dubna startuje sezónu cyklobus, který vás zcela zdarma doveze z Labské stezky na Severní terasu. Bude jezdit vždy o víkendech a svátcích, a to až do 30. září. Nastoupit můžete v 16:30 nebo v 18:00 na zastávce Krajský soud. Další nástupní zastávkou je Divadlo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient