Ústí nad Labem vládne druhé lize. Jihlava poprvé ztratila body

(Aktualizováno před )

Že budou po pěti kolech na prvním místě druhé ligy fotbalisté Ústí nad Labem, to asi nikdo nečekal. Ale je to skutečností. Během pěti úvodních zápasů ještě Severočeši neztratili ani bod! Zatímco v předešlých čtyřech utkáních vyhráli ústečtí fotbalisté vždy těsně o gól, teď o víkendu porazili Žižkov jednoznačně 4:1.

Ústí nad Labem – Viktoria Žižkov 4:1 (3:1)
Branky: 8. a 12. Jindráček, 36. Miskovič, 86. Leibl – 15. Musa. Rozhodčí: Matejček – Vitner, Vaňkát. ŽK: Brak – Žežulka, Dočekal. Diváci: 1835.
“Jsme na vlně, chceme na ní být co nejdéle. Forma vždy kolísá, zatím se ale držíme. Proti Žižkovu to byl náš nejlepší zápas. Odehráli jsme si to v klidu. Před hráči smekám,” hodnotí ústecký trenér Aleš Křeček.
V příštím kole se ukáže opravdová síla týmu, Ústí zajíždí na hřiště Českých Budějovic.

Sokolov – Jihlava 2:2 (0:0)
Branky: 60. Vávra, 61. Kosak – 57. Vaculík z pen., 74. Urblík. Rozhodčí: Rejžek – Mokrusch, Kubec. ŽK: Mišůn, Machek, Glaser – Klobása, Zoubele, Klíma. ČK: 5. Schumacher (Jihlava). Diváci: 720.
Z první příčky klesla o jednu níže Jihlava, nadále si však udržuje neporazitelnost. „Před zápasem bychom bod brali jako ztrátu, ale po utkání kdy v deseti prohráváme, musíme být spokojeni za bod zvenku. Pochopitelně každé utkání chceme vyhrát, ale je zde i kvalita soupeře. Spíše si cením výkonu hráčů, jak utkání odpracovali,“ řekl jihlavský kouč Martin Svědík.

Zbrojovka Brno – Dynamo České Budějovice 2:1 (2:0)
Branky: 27. Magera, 43. vlastní Havel – 51. Havel. Rozhodčí: Klíma – Koval, Petřík. ŽK: Vraštil – Kladrubský, Helešic. Diváci: 2246.
Třetí příčku zatím okupují České Budějovice, které si v letošní sezoně nyní o víkendu připsaly první porážku. “Zápas v Brně jsme si prohráli prvním poločasem, kdy jsme tu první půli odehráli velice špatně. Soupeř měl větší chuť po vítězství, vyhrával osobní souboje a dělal nám tam obrovské problémy. Druhý poločas se obraz hry hodně změnil, bylo to na jednu bránu, avšak nám se podařilo vstřelit jen jeden gól a soupeř to pak dobře odbránil,” podotkl trenér Dynama David Horejš.

Prostějov – Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Dubravský – Pochylý, Batík. ŽK: Schuster, Machynek, Píchal – Urma, Kropáček. Diváci: 735.
Po třech vítězstvích teď hradečtí fotbalisté dvakrát remizovali a jsou tak čtvrtí. To Prostějov si na nováčka vede celkem slušně, uzavírá první polovinu tabulky.

Pardubice – Chrudim 4:0 (1:0)
Branky: 2. a 70. Petráň, 56. Černý, 88. Tischler. Rozhodčí: Marek – Polák, Leška. ŽK: Fousek, Kovář – Drahoš, Langr, Šípek. Diváci: 2184.
Hned za Hradcem je jejich východočeský rival z Pardubic, který si v pohodě poradil s dalším týmem z regionu.

Vítkovice – Varnsdorf 2:0 (1:0)
Branky: 27. Pašek, 60. Macej. ŽK: Súkenník – Heppner, Rudnitskyj.
Zatím příjemným překvapením jsou Vítkovice, které se vloni potýkaly se záchranou. Nyní jsou prozazatím sedmé. O víkendu si vyšláply na Varnsdorf.
„Když jsem viděl předchozí zápasy Varnsdorfu v lize, nabyl jsem dojmu, že hrají neuvěřitelně zodpovědně dozadu. Proto jsem to chtěl dneska otočit, i vzhledem k tomu, že mě zajímaly jen tři body, takže jsem chtěl po hráčích, aby cukli a dali pocit míče Varnsdorfu. Čili taktika byla přizpůsobena zisku tří bodů. To se nám povedlo, i kvůli tomu jsem spokojený,“ podotkl trenér Vítkovic Jiří Balcárek.

Znojmo – Třinec 2:0 (0:0)
Branky: 71. Helísek, 73. St. Hillaire. Rozhodčí: Severýn – Pečenka, Dohnálek. ŽK: Kučera, Lacko, Teplý – Čelůstka, Reintam. Diváci: 712.
Prvního vítězství v sezoně dosáhlo Znojmo, naopak Třinec zatím nezískal ani bod…
„Jsem hrozně rád, že se nám to podařilo, protože po dobré přípravě a špatném začátku sezóny jsme to už potřebovali. Musím však říci, že je to teprve první vítězství. Bude chtít na to navázat a pokračovat v tom,“ zůstává při zemi Leoš Kalvoda.

Táborsko – Vlašim 2:2 (1:1)
Branky: 30. Musiol, 81. Ndiaye – 24. a 56. Hadaščok. Rozhodčí: Julínek – Podaný, Fišer. ŽK: Vandas, Pilík, Ngimbi, Frýdek – Kadlec, Piško, Janda, Hadaščok, Fortelný, Plachý. Diváci: 1130.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz