Search
Close this search box.

Ústečtí hokejisté prohráli zápas s Benátkami na celé čáře

Ústecký celek zajel do Benátek nad Jizerou. První branku dokázal vstřelit hostující tým, ale to bylo ze strany ústeckých hráčů vše. Benátky přidaly šest branek a zaslouženě v utkání zvítězily. Další zápas sehraje Slovan na svém ledě, a to ve čtvrtek 20. 12. 2018 od 17:00 proti HC Dukla Jihlava.

Úvodní část zápasu přinesla nápor domácího celku, který hned několikrát prověřil Stezku v brance Ústí. Největší šanci prvních pěti minut duelu měl Jan Ordoš, který se svou šikovností dostal až k samé blízkosti ústecké branky, ale proti úvodní brance byla Stezkova lapačka. O chvíli později prověřil Stezkovu pozornost Rychlovský, jehož pokus tentokráte zneškodnila vyrážečka Aleše Stezky. Po těchto dvou velkých příležitostech domácích udeřili hosté, kteří se z první vážnější akce radovali z vedení. David Merta ukázal, jak tvrdou střelu má a vyslal puk, který se zastavil až o síťku v benátecké brance. Úvodní branka jakoby spíše nakopla benátecké hráče k akci. K vyrovnání měli svěřenci trenéra Kudrny hned několik šancí, avšak na Stezku prozatím vyzrát nedokázali. Oba celky si také vyzkoušely hru v početní výhodě, ani jednomu z nich ale početní převaha nepomohla ke gólové radosti.

Druhou dvacetiminutovku otevřela překvapivá akce Benáteckých, kteří se srdnatě bili o puk za Stezkovou brankou. Ordoš dokázal objet ústeckou branku a snažil se prostrčit puk mezi nohama Aleše Stezky, ten však puk pouze posunul do míst, kde stál Ondřej Chrtek, jenž pohotovým zakončením poslal puk pod břevno. O čtyři minuty později bylo na střídačce domácích ještě veseleji. Při vlastním oslabení ujeli ústecké obraně Petr Wiencek a Jiří Průžek, který střelou z kruhu vymetl přesně levý růžek ústecké branky. Následné minuty přinesly šance na obou stranách, při nichž měli Ústečtí obrovskou šanci na srovnání, ale Marek Schwarz měl dobře postavené tyčky. Následně šli Ústečtí do další přesilové hry, ale jak se přesvědčili, ne vždy to může být výhoda. Petr Wiencek totiž vybojoval puk na modré čáře a uháněl vpřed. Těsně před Stezkou udělal kličku a slavil svou první branku v letošní sezoně, která byla druhou brankou v oslabení dnešního duelu.

I poslední dějství otevřeli Benátečtí nejlépe, jak mohli – rychlým gólem. Postaral se o něj znovu Petr Wiencek, jenž tečoval střelu Tomáše Havlína a využil tím početní výhodu. To však nebylo v první pětiminutovce od benáteckých střelců vše. O minutu a půl později musel Aleš Stezka lovit znovu kotouč zpoza svých zad, když jej střelou do horní poloviny branky překonal Jakub Rychlovský. Ústečtí se snažili se zápasem něco udělat, ale ani jedna ze střel Schwarze nijak výrazně nevylekala. Na konečných 6:1 z pohledu domácích ustanovil skóre Jiří Průžek, který přebral puk po Kolmannovi a projel čtyřčlennou obranou jako nůž máslem. V samém závěru se hráči Ústí ještě dostali do menšího náporu, ale Schwarze už překonat nedokázali.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Všichni máme velkou radost, že jsme toto, pro nás velmi důležité utkání, zvládli. I když nás Ústí zaskočilo první brankou, tak si přesto myslím, že jsme si od samého začátku šli za vítězstvím a byli ve všech směrech kvalitnější. Hráli jsme na puku, hodně jsme bruslili. Bereme tři body, směrem k týmu velká pochvala. Naše vítězství je zcela zasloužené, protože jsme po celý zápas byli lepším týmem. Hráli jsme prostě perfektně.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Pro mě je to strašné zklamání. Od první do šedesáté minuty jsme byli ve všem horší. Chvílemi jsme byli úplně trapní. Nejvíce mě zaráží, že jsme dělali žákovské chyby. Od některých hráčů to byla strašná nezodpovědnost. Je nás tolik, že ani nemůžeme hráče nějak potrestat, nebo vyměnit za někoho jiného. Hráče prostě nemáme. Když vezmu ten dnešek, tak se jasně ukazuje, že z těch šestnácti jich tu více než půlka nemá co dělat. Na tuto soutěž prostě nemají kvalitu.

HC Benátky nad Jizerou – HC Slovan Ústí nad Labem 6:1

Branky a nahrávky: 21. Chrtek (Ordoš, Průžek), 25. Průžek (Wiencek), 29. Wiencek, 43. Wiencek (Havlín, Psota), 44. Rychlovský, 57. Průžek (Kolmann) – 9. D. Merta (Vrdlovec, Muška). Rozhodčí: Wagner, Zubzanda – Janíček, Kokrment. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 183. Střely na branku: 40:28. Zblokované střely: 8:10. Vhazování: 30:33. Průběh utkání: 0:1, 6:1.
HC Benátky nad Jizerou: Schwarz – Kolmann, Kunst, Žůrek, Havlín, Maier, Poizl, Klodner – Ordoš, Chrtek, Průžek – Wiencek, Najman, D. Špaček – Rychlovský, Psota, Čech – Burda, Šafařovský, Cikhart.
HC Slovan Ústí nad Labem: Stezka – Hes, M. Zdvořáček, Jeřábek, Muška, Mert, Zukal – Chrpa, Roubík, Jánský – D. Merta, Vrdlovec, T. Jandus – Krliš, Davídek, Tůma – Planý.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient