Search
Close this search box.

Ústečtí florbalisté vyrovnali sérii na 2-2

O víkendu pokračovala svým třetím a čtvrtým zápasem série play-down mezi Florbalem Ústí a FBC Liberec. Vyrovnanost obou celků v zápasech stále pokračovala, ale Ústečtí dokázali sérii srovnat. Především sobotní vítězství se nerodilo lehce. V něm domácí otočili z průběžných 2:5 na konečných 6:5.

Branky: 8. Kopecký, 26. Stummer, 53. Esterka, 54. Kolstrunk, 57. Kopecký, 59. Kužel – 11. Balatka, 13. Veselý, 47. Valeš, 49. Kořínek, 51. Valeš

V sobotním duelu měli domácí hráči hodně na paměti, že musí vyhrát, jelikož ze stavu 0:3 už by se série těžce otáčela. Duel začal lépe pro Ústí, které už od jeho úvodu kombinovalo s míčkem na florbalce. Nicméně první vážné ohrožení od domácích přišlo až v přesilové hře, kterou využil Viktor Kopecký. Po brance se hra uklidnila a domácí nechali svého soupeře tvořit.

Liberečtí si vytvořili tlak, ze kterého pak dokonce i vyrovnali. Šancí bylo k vidění na obou stranách hodně, na konec ovšem šli do vedení hosté, a to když se ve 14. minutě prosadil liberecký Lukáš Veselý.

Druhá perioda byla rovněž vyrovnaná a přibývalo osobních soubojů. Domácí fanoušky poté podruhé rozvířil David Stummer, který po své individuální akci vymetl libereckou šibenici 2:2. To ale bylo z hlediska branek ve druhé periodě vše.

Emoce až na prvním místě, i tak by se dala označit třetí třetina. Právě z kraje poslední části byl souběžně vyloučen Viktor Kopecký a Jiří Strobach za hrubost. Liberci patřilo období mezi 47. a 51. minutou, kdy dokázalo vstřelit hned tři branky a Ústeckým odskočilo už na 2:5. Obrat domácích nastartoval junior Vojtěch Esterka, na kterého v 57. minutě navázal Viktor Kopecký a vyrovnal na 5:5. Ústečtí byli v té chvíli lepším týmem a poblázněná Sluneta je dohnala i k šesté brance, která nakonec rozhodla utkání 6:5.

I v neděli se to povedlo a stav je 2-2 !

Branky: 22. Novák, 30. Kolstrunk, 36. Esterka, 53. Krbec, 55. Esterka – 2. Strobach, 50. Veselý, 54. Veselý, 60. Veselý

Nedělní utkání lépe začali Liberečtí, kteří se prosadili už ve druhé minutě. Utkání bylo také plné vzájemného pošťuchování a tvrdých soubojů. Domácí se i přes to dostali do hry a vypustili na hostujícího Víta Vaníčka několik střel. Žádná z nich se ale neujala, stejně tak jako na straně hostů. Vyrovnaná první část tedy skončila hubeným rozdílem 1:0.

Josef Novák vyrovnal ve 22. minutě, když se prosadil střelou ze střední vzdálenosti. Poté byli na míčku aktivnější liberečtí hráči a vytvořili si několik šancí, ze kterých ale dobrou obranu domácích nepřekonali. Ústí po celý víkend držel brankář Tomáš Fibiger, jehož pro velký úspěch doplnili i hráči v poli na druhé straně hřiště, kteří v závěru prostřední periody využili přesilovku a zásluhou Vojtěcha Esterky odskočili už na 3:1.

Poslední třetina se hrála ve velkém tempu a to vyvrcholilo přesilovkovou trefou hostů. Důležité ale bylo, že na každou branku hostů dokázali domácí záhy rychle odpovědět a vzít si zpátky poklidnější dvoubrankové vedení. Domácí se ubránili i v závěrečné power-play Liberce skoro do konce. Závěr pak hosté ještě zdramatizovali brankou dvě vteřiny před koncem, ale ta už o vítězi nerozhodla a domácí berou další vítězství v poměru 5:4.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient