Search
Close this search box.

Ústečtí florbalisté skončili na Latvian Open na skvělém pátém místě

Nová sezona se opět nezadržitelně blíží a letní příprava vrcholí. Mladý tým odehrál na konci srpna mezinárodní turnaj Latvian Open v lotyšské Valmieře. V konkurenci silných týmů ze Švýcarska, Finska a domácího Lotyšska skončili hráči na skvělém pátém místě. Útočník Jakub Kolstrunk byl navíc oceněn za svoje výkony jako útočník ALL-STAR týmu.

Lotyšsko sice nepatří mezi florbalové velmoci, ale protože má blízko ke skandinávským zemím, na turnaj zavítají i takové velkokluby, jako je současný několikanásobný mistr finské Salibandyliigy SC Classic, další finský velkoklub Esport Oilers, který se může pyšnit čtyřmi tituly z minulosti. Nechyběli ani Švýcaři a domácí týmy. FBK Valmiera například skončila v lotyšské nejvyšší soutěži na druhém místě a Rubene skončilo čtvrté.

„Ve Valmieře bylo pěkně, až na to proměnné počasí,“ začíná oceněný útočník Jakub Kolstrunk. Mužstvo neopomnělo navštívit hlavní město Rigu, centrum Valmiery a čas si krátilo ping-pongem, fotbálkem nebo sledováním zápasů elitních týmů.

Odpočívat ale hráči rozhodně nejeli. Čekalo je totiž celkem pět utkání během pěti dnů. Ve skupině narazili postupně na lotyšský tým FBK Valmiera, švýcarský výběr UHC Uster a nakonec na finského mistra SC Classic. S Lotyši si hráči poradili a zvítězili 7:3, hned v tomto utkání nastartoval svou krasojízdu Jakub Kolstrunk, jemuž se podařilo vstřelit hned čtyři góly. Proti Švýcarům začal Florbal Ústí výborně, když si vytvořil tříbrankový náskok. Uster ale zvládl vyrovnat a utkání ještě otočit ve svůj prospěch na konečných 4:8. Proti jednomu z nejlepších týmů světa hráči bojovali, ale nakonec padli 1:13.

„Nejtěžší zápas byl určitě ten s Classicem, kdy to pro nás byla velká škola. Rozdíly byly v jejich chování jak na hřišti, tak mimo něj, pohyb s míčkem, střelba, ale největší rozdíl byl v přihrávkách, kdy po sobě hráči v podstatě stříleli,“ komentuje Jakub Kolstrunk.

Třetí místo ve skupině poslalo hráče o boj o páté místo. To vyšlo na jedničku. V semifinálovém zápase porazili ústečtí hráči lotyšský tým Rubene 8:1 a v odvetě si znovu poradili s Valmierou, tentokrát těsně 6:5. „Turnaj nás stmelil jako tým a zároveň ukázal nedostatky a také přednosti, které tenhle tým má. Příprava na sezonu to byla asi nejlepší, kterou jsem v létě, kdy měl. Myslím, že nám to dalo více než velká část minulé sezony. Naše výkony měly vzestupnou tendenci, měli jsme mladý tým a spoustu hráčů přes turnaj vyrostlo a v posledním zápase ukazovali super výkony,“ dodává na závěr Jakub Kolstrunk.

Jakub Kolstrunk se zároveň stal útočníkem ALL-STAR týmu turnaje! Za pět utkání se mu podařilo vsítit deset gólů a na jeden přihrál. Z týmu byl tak nejúspěšnějším hráčem a zároveň se stal jediným Čechem, který se objevil v ALL-STAR týmu.

Složení týmu: Jakub Kolstrunk, Václav Vavruška, Ondřej Kawulok, Josef Novák, Viktor Kopecký, Filip Vybíral, Pavel Vítek, Vladimír Štorek, Karel Čáp, Vít Pavelka, Aleš Poloprutský, Jan Peška, Jiří Horák, Radim Kühnel a Marek Netopilík.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient