Search
Close this search box.

Ústecký kraj zrekonstruoval domov pro postižené v Brtníkách

Domov pro osoby se zdravotním postižením Brtníky se dočkal rekonstrukce a byl opět předán do užívání klientům pobytové sociální služby. Rekonstrukce proběhla v souladu s požadavky na transformaci a humanizaci sociální služby a objekt tak nabídne více komfortu, pohodlí a soukromí.

V objektu vznikly tři na sobě nezávislé domácnosti o celkovém počtu 16 lůžek. Každá domácnost o maximálně 6 lůžkách je standardně vybavena kuchyňkou s obývacím pokojem, sociálním zázemím a ložnicemi. Objekt je bezbariérový, vybavený výtahem. Došlo také k celkovému zateplení budovy a k opravě střechy včetně střešní krytiny.

Slavnostního předání do užívání se kromě dalších hostů zúčastnili vedoucí odboru sociálních věcí Petra Lafková a vedoucí odboru regionálního rozvoje Pavel Hajšman, oba z krajského úřadu.

Rekonstrukce byla financována z Integrovaného regionálního operačního programu Rozvoj sociálních služeb v sociálně vyloučených lokalitách za přispění Ústeckého kraje.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient