Search
Close this search box.

USK Praha potvrdilo roli největšího favorita, soupeři nasázelo přes sto bodů

Po volejbalistkách rozehrály svoje semifinálové boje i basketbalistky. A stejně jako je u volejbalistek jasným favoritem Prostějov, u košíkařek je to zase USK Praha.

Nic než titul! S jiným heslem hráčky USK Praha ani nemohly do této sezony, i do těch předešlých, jít. Vždyť už to bude pět let (!), co naposledy zakusily porážku na českých palubovkách.

První semifinálový zápas zvládly bez nejmenších problémů, hradeckým holkám nastřílely přes sto bodů.

Druhé utkání už bylo o hodně vyrovnanější. Domácí Nymburk ještě první čtvrtinu vyhrál, pak však Brňanky převzaly vedení a i když se Nymburk stále držel bodově na dosah, už se mu nepodařilo utkání zvrátit.

Daniel Kurucz, trenér Nymburka:Soupeř prokázal větší bojovnost v závěru, od vyrovnaného stavu 60:60 jsme koncovku nezvládli a to díky naší netaktické hře. Nezahráli jsme několik akcí, o kterých jsme při time outu hovořili. Díky tomu, že dvě nebo tři hráčky akci hrály a zbylé ne, rozhodili jsme si úplně útok. Soupeř nás trestal i po našich nesportovních faulech, které byly naprosto zbytečné. Tedy zasloužené vítězství Brna.“

David Zdeněk, trenér KP Brno: Byl to klasický zápas play off. Samozřejmě jsme velice šťastní, splnili jsme cíl, se kterým jsme do středních Čech jeli. Utkání jsme nezačali vůbec dobře, opačně než to, které jsme tady hráli v předposledním kole základní části. Vypadalo to, že jsme myšlenkami někde jinde, nečetli jsme dobře hru Nymburka, na kterou jsme se připravovali, dopouštěli jsme se mentálních chyb. Od chvíle, kdy jsme začali fungovat, jak jsme chtěli, mince se začala obracet. Stěžejní bylo, že jsme udrželi Nymburk na útočném doskoku a naopak jsme je přeskákali. Také jsme měli více střel.“

USK Praha – Hradec Králové 107:53 (32:12, 60:31, 90:43)
Nejvíce bodů: Režanová 23, Zahuiová 22, Hanušová 16, Xargayová 13, Romerová 9 – Matušková 11, Ovsíková 8, Minarovičová 7.

Nymburk – KP Brno 66:74 (21:17, 32:37, 51:54)
Nejvíce bodů: Vaughnová 17, Gallasová 10, Chomenčuková, Liskensová a Wellsová po 9 – Ursuová 18, Andělová 17, Šujanová 13, Remenárová 9.

Muži se chystají na čtvrtfinále

Basketbalisté narozdíl od žen se teprve chystají vstoupit do play-off. Poslední kola nadstavby určilo tyto dvojice pro čtvrtfinále: Nymburk – Kolín, Pardubice – Ústí nad Labem, Děčín – Svitavy a Opava – Olomoucko. Zápasy začnou 9. dubna.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient