Uschlé akáty na náměstí Míru vyměnil Nový Bor za nové

Čtrnáct nových akátů nahradilo uschlé předchůdce na letos zkolaudovaném náměstí Míru v Novém Boru. V rámci reklamace žádalo město jejich výměnu po sdružení firem SaM, a.s. a ZEPS, s.r.o., které rekonstruovalo v loňském roce náměstí za 24 milionů korun včetně mobiliáře a zeleně.

„Protože ani jeden ze čtrnácti akátů před budovou školy, které se sázely loni na podzim a přišly na 61 tisíc korun, nenarašil, reklamovali jsme je u dodavatele a žádali výměnu. Obě firmy se k nedostatku přihlásily a začátkem listopadu, v době vegetačního klidu, nechaly vysadit nové akáty,“ řekl Lukáš Michvot z odboru rozvoje města.

Vedle stromořadí akátů, které lemuje prostor před základní školou, jsou v každém ze čtyř rohů středové plochy vysazené vzrostlé sakury za necelých 20 tisíc korun. Péči o ně musí podle smlouvy zajistit sdružení firem po dva roky od předání stavby. Rekultivační a udržovací práce zahrnují například pravidelné odplevelení, řezy stromů nebo zálivku podle potřeby, a to včetně zimního období.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!