Úředníci z kyjovské radnice dobrovolně pomáhají potřebným

Na několik hodin zpříjemnit všední dny seniorům ve městě. Dobrovolně a bez nároku na odměnu. Aktivita, do které se nově zapojili zaměstnanci Městského úřadu Kyjov. Několik z nich pravidelně dochází do Centra služeb pro seniory, kde dělají společnost méně pohyblivým klientům. „V rámci dopoledních setkání probíhá taneční terapie pod vedením zdravotní sestry. Pro obyvatele Domova je to vždy společenská událost. Díky naší asistenci si mohou zatančit v páru, uvolnit se a povykládat si,“ popisuje Kateřina Vaculíková, dobrovolnice a referentka kyjovské radnice.

Městský úřad plánuje podporu veřejně prospěšných projektů ještě rozšířit. Další dobrovolnickou aktivitou, která startuje právě v těchto dnech, je například sbírka školních potřeb pro prvňáčky ze sociálně slabších rodin. „Čas, který zaměstnanci radnice věnují výkonu dobrovolnické činnosti, je kompenzován až do výše dvou dnů náhradního volna během roku,“ doplňuje tajemník úřadu Milan Jagoš.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.