Uprchlý vězeň kradl v obchodech a vydával se za někoho jiného, hrozí mu tři roky za mřížemi

V těchto dnech zahájil policejní komisař oddělení obecné kriminality Bruntál trestní stíhání 52letého muže z přečinů poškození cizích práv a krádeže. Je mu kladeno za vinu, že ve dnech 8. 6. a 20. 8. 2018 v obchodě ve Vrbně pod Pradědem měl odcizit různé zboží (paštiku, cukrovinky) a při svém zadržení ostrahou a také při projednávání přestupkového jednání se měl policistům vydávat za jinou osobu. Při řešení jeho druhého protiprávního jednání policisté zjistili, že se nejedná o osobu, za kterou se muž vydává, ale že je uprchlý vězeň, na kterého byl vydán příkaz k zadržení.

Obviněný se měl tedy ve dvou případech vydávat za svého vzdáleného rodinného příslušníka. Krádeží se měl dopustit přesto, že byl za majetkovou trestnou činnost v minulosti opakovaně odsouzen. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody až do výše tří let. Muž je nyní ve výkonu trestu a je stíhán jiným policejním orgánem a to za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.