Search
Close this search box.

Uprchlý vězeň kradl v obchodech a vydával se za někoho jiného, hrozí mu tři roky za mřížemi

V těchto dnech zahájil policejní komisař oddělení obecné kriminality Bruntál trestní stíhání 52letého muže z přečinů poškození cizích práv a krádeže. Je mu kladeno za vinu, že ve dnech 8. 6. a 20. 8. 2018 v obchodě ve Vrbně pod Pradědem měl odcizit různé zboží (paštiku, cukrovinky) a při svém zadržení ostrahou a také při projednávání přestupkového jednání se měl policistům vydávat za jinou osobu. Při řešení jeho druhého protiprávního jednání policisté zjistili, že se nejedná o osobu, za kterou se muž vydává, ale že je uprchlý vězeň, na kterého byl vydán příkaz k zadržení.

Obviněný se měl tedy ve dvou případech vydávat za svého vzdáleného rodinného příslušníka. Krádeží se měl dopustit přesto, že byl za majetkovou trestnou činnost v minulosti opakovaně odsouzen. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody až do výše tří let. Muž je nyní ve výkonu trestu a je stíhán jiným policejním orgánem a to za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient