Úprava čejetického podjezdu omezí o svátku chodce

Čejetický podjezd, který prochází dlouho očekávanou rekonstrukcí a rozšířením, aby byl bezpečnější a komfortnější, má před sebou další etapu úprav. V souvislosti s tím tady bude ve dnech státních svátků, tedy 5. července od 10 do 13 hodin a 6. července od 7:30 do 18 hodin platit omezení průchodu. Důvodem je práce těžké techniky, která bude provádět demontáž provizorního mostu, osazení nových konstrukčních celků a mostu. Po dobu jeřábnických prací, prováděných nad koridorem pro pěší, budou pracovníci stavební firmy regulovat průchod pod mostem. Toto omezení je nutné kvůli bezpečnosti chodců, průchod bude vždy zadržen maximálně na 15 minut. S tím souvisí i další krátkodobé dopravní omezení, zapřičiněné průjezdem těžké techniky na stavbu.

Konkrétně jde o obrovský autojeřáb s nosností 300 tun, kterému bude umožněn průjezd v pátek 6. července v době od 5:30 a 6:00 hodin, v tento čas bude platit ve Viničné ulici úplná uzavírka v úseku od ulice Pražská brána po Zahradníkovu. Dopravu bude na místě řídit městská policie, jeřáb totiž touto ulicí pojede v protisměru. Ve stejný den se bude jeřáb kolem osmé večer touto trasou opět vracet. Po celý pátek zde bude z tohoto důvodu platit také zákaz parkování, aby mohl autojeřáb bez problémů projet.

Poté bude následovat ještě úprava vozovky, během ní ale nebude nutné průchod pěších omezit, budou už totiž moci využít nově vybudovaný chodník.

Průběh stavby si přišel prohlédnout i náměstek primátora Jiří Bouška.V současné době je již podjezd rozšířen na požadovanou šířku, i když budování komunikace a chodníku teprve nastane. Zatím mohou pěší a cyklisté procházet vyznačeným koridorem po hlinitém podkladu. Nové mostní konstrukce jsou již připraveny na místě k plánované instalaci.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz