Unikátní koncert dvou zábřežských zpěvaček se uskuteční v Šumperku

V úterý 17. dubna se můžete v Šumperku těšit na speciální koncert dvou talentovaných zábřežských zpěvaček Maki a Elišky Bröcklové. Hlediště bude navíc umístěno na jevišti velkého sálu místního domu kultury, proto si budete moci vychutnat opravdu unikátní hudební zážitek.

Písničkářku, hudebnici a malířku Markétu Stejskalovou alias Maki nadšení pro hudbu provází odmalička. V devíti letech začala chodit do zábřežské hudební školy, kde se zhruba pět let učila hře na klasickou kytaru, které je věrná i dodnes. Zhruba v patnácti letech začala s vytvářením vlastní hudební tvorby. Ve svých písničkách, které jsou převážně v angličtině, se snaží popisovat své pocity, zážitky a emoce. Později však začala svou tvorbu nahrávat a dnes již jako sólistka s kytarou vystupuje na komornějších hudebních akcích. Svůj styl sama zařazuje do kategorie „jemného popu“ s prvky indie a folku. Mimo hudbu také velice ráda maluje.

Mladá umělkyně Eliška Bröcklová k umění tíhla už od narození, kdy se zamilovala do zvuku klavíru, poezie, zpěvu, tance a malby. Jejím největším přáním je, aby hudba, kterou vytváří, otevírala lidská srdce. Za svou kariéru působila v několika kapelách a hudebních tělesech – například 6 let se skupinou Velvet odehrála nespočet plesů a firemních večírků. V roce 2009 vystoupila se souborem Alfa Gospel Praises a Karlem Gottem v divadle Broadway v Praze. Dále se jako vokalistka objevila na Vánočním koncertu Daniely Šinkorové a sólově také na koncertě Leony Machálkové se zábřežským orchestrem a zpěvákem Davidem Danquah Ajei. S místním orchestrem spolupracuje i nadále a to především v období adventních koncertů. V roce 2015 navíc v čínské Shanghaji společně odehráli kolem devíti koncertů. Určitě také nelze opomenout úspěšný singl Nikdy nevíš, který vydal český rapper Cartisss a přizval si Elišku ke spolupráci.

Společný koncert Elišky Bröcklové a Maki se uskuteční v úterý 17. dubna od sedmi večer na jevišti velkého sálu v domě kultury. Vstupné je v předprodeji za 120 korun, v den akce pak za 150 korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak