Search
Close this search box.

Samozvaný český umělec narazil srbské malířce její portrét na hlavu. Celý incident na videu

Václav Pišvejc, samozvaný český umělec, napadl o víkendu v italské Florencii známou srbskou umělkyni Marinu Abramovičovou. Útočník použil k napadení obraz, na kterém byl autorčin portrét.

Abramovičová byla po útoku v šoku, ale jinak nebyla zraněná. Ochranka okamžitě muže zpacifikovala a předala policii. Srbská umělkyně k tomu jen poznamenala: „Násilím na druhých se umění nedělá.

K útoku na srbskou umělkyni došlo ve chvíli, kdy už Abramovičová opouštěla florentskou vernisáž, která se konala v Palazzo Strozzi.

Zatím není jasné, proč to Pišvejc udělal. Má však za sebou z dřívějších let více skandálů. Např. zdi kláštera Sant’Orsola pokryl falešnými dolary či si lehl u florentské katedrály Santa Maria del Fiore nahý na zem, na kterou předtím poházel spoustu falešných bankovek. Nejvíce ale na sebe upozornil, když vloni v lednu postříkal ve Florencii oranžovým sprejem sochu od Urse Fischera. Všechny tyto svoje počiny pokládal za umění…

Marina Abramovičová je známá svým kontroverzním uměním. Zabývá se nejenom malířstvím, ale i sochařstvím a filmem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient