Ulici U Stadionu v Boleslavi čeká od pondělí uzavírka, potrvá až do konce listopadu

V pondělí 29. října začne rekonstrukce povrchu ulice U Stadionu od kruhového objezdu před fotbalovým stadionem až ke křižovatce s třídou Václava Klementa. Jelikož jde o celoplošnou úpravu komunikace, práce si vyžádají úplnou uzavírku, která bude v této lokalitě platit až do 27. listopadu.

Rekonstrukce bude rozdělena do tří etap, přičemž první startuje právě už v pondělí 29. října, kdy zde bude probíhat frézování povrchu v celém úseku, uzavírka tedy bude kompletní a do této části ulice U Stadionu nebude možné vjet vůbec.

V následující druhé etapě, která potrvá od 30. října do 11. listopadu, se bude pracovat v úseku od okružní křižovatky u vstupu na stadion ke křižovatce s Jiráskovou ulicí, a úplná uzavírka tak bude platit pouze v tomto úseku, do Jiráskovy ulice bude možné ve směru z TVK vjet.

Poslední etapa bude probíhat od 12. do 27. listopadu a práce se opět rozšíří na celý úsek, uzavírka tedy bude platit opět od křižovatky s TVK až ke kruhovému objezdu před vstupem na fotbalový stadion.
Objízdná trasa je vedena přes třídu Václava Klementa, ulici Jana Palacha a Havlíčkovu ulici.

Tato uzavírka sice ovlivní trasy MHD, ale nebudou omezeny zastávky. Cestující ale musí počítat s časovými prodlevami v jízdních řádech!. Objízdné trasy budou vedeny dvěma směry.

Směr 1 (linky: C, 20, 30, 31, 40, 42, 50, 60, 70): Od ulice Václava Klementa budou autobusy využívat ulice Máchova a Palackého, kde se přes kruhový objezd napojí na ulici U Stadionu. V opačném případě však Máchovy ulice využít nezle kvůli jednosměrnosti.
Směr 2 (linky: 20, 31, 42, 50, 60, 70, 73): Ve směru od třídy Václava Klementa obslouží všechny zastávky a otočí se na kruhovém objezdu v ulici U Stadionu a pojedou ulicí U Hřiště a Jana Palacha směr třída Václava Klementa (tento směr objížďky bude pravděpodobně časově náročnější).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!