Search
Close this search box.

Ulice Šaffova v Poličce prochází rekonstrukcí

V březnu byly zahájeny práce v další ulici historického centra města, začala avizovaná rekonstrukce ulice Šaffova. Tato frekventovaná ulice užívaná místními občany i turisty (vchod do muzea) bude mít jednostranný chodník z betonové dlažby, stejný jako na Palackého náměstí, komunikace bude z žulové dlažby – 10×10 cm. Součástí oprav je i výměna vodovodu, nainstalováno bude nové osvětlení. S rekonstrukcí je spojena uzavírka dotčené ulice a zároveň i navazující ulice Tylova. Předpokládaný termín dokončení je polovina července 2018. Celkové náklady hrazené z rozpočtu města Poličky jsou, vč. rekonstrukce ul. Tylova, ve výši 13 mil. Kč.

Rekonstrukce je rozdělena na 2 etapy:

I. etapa – ulice Šaffova od domu č.p. 112 po dům č.p. 108, termín uzavírky od 5. 3. 2018 do 30. 4. 2018.
II. etapa – rekonstrukce ulice Šaffova od domu č.p. 108 po dům č.p. 28, termín uzavírky od 30. 4. 2018 do 30. 6. 2018.

Bezpečný přístup pro pěší k nemovitostem a provozovnám v uzavřeném úseku uzavírky bude zachován.

Jedná se o 8. etapu zásadního projektu rekonstrukce ulic v historickém centru města Poličky, k úplnému dokončení oprav v této části města zbývají 2 etapy, a to 9. etapa – ulice Pálená, Štěpničná a Fortna, 10. etapa – ulice Otakarova a Václavská.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient