Ulice Dobrovského v Blansku je hotová a otevřená

Po několika měsících prací v ulici Dobrovského si tamní obyvatelé mohou konečně oddechnout. Ulice je opět průjezdná.

Stav povrchu silnice byl v havarijním stavu. Loni ji rozkopali plynaři kvůli opravě plynovodu a díky dobré koordinaci prací dalších firem následně došlo i na opravy vodovodu a kanalizace včetně přípojek do domů.

Vedení města a zástupci stavební firmy Mertastav komunikaci slavnostně otevřeli ve středu 3. října. „Jsem rád, že otvíráme další úsek opravené komunikace ve městě, který bude sloužit občanům,“ uvedl před přestřižením pásky starosta města Ivo Polák.

Celková cena díla je 6,228 milionu korun bez DPH. Město Blansko poskytlo dotaci 4,6 milionu korun. Stavba trvala od května do září a byla ukončena v termínu a řádné kvalitě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak