Ukáže Růžička své trenérské kouzlo, nebo už je definitivně pryč

Trenér hokejového extraligového týmu z Chomutova Vladimír Růžička nemá v posledních dnech pravděpodobně moc dobré spaní. Jeho tým má za sebou v nové sezoně sedm zápasu, ale nezískal v nich ani bod! Jestli to tak půjde dál, může tento severočeský tým atakovat smutné rekordy naší extraligy.

V sezoně 2002/2003 prohrál havířovský tým neskutečných 42 zápasů z možných padesáti dvou!
Těsně za ním je Jihlava, která v ročníku 2004/05 prohrála 40 utkání.
Následují tři týmy, které z ledové plochy odcházely 37x se svěšenou hlavou – Opava (1997/98), Vsetín (2006/07) a právě Chomutov (2013/14).

Ještě snad horší statistiky najdeme v kolonce: série proher za sebou. Zde už vede Chomutov. Právě ve zmiňované sezoně prohrál neskutečných 24 utkání za sebou! Na druhé historické příčce je v tomto smutném ukazateli Vsetín (2006/07 – 17 utkání), následují Olomouc (2014/15 – 15), Kladno (2010/11 – 14) a vloni Litvínov (17).

Vladimír Růžička si tak současnými neúspěchy kazí své statistiky v rekordech jako je procentuální úspěšnost v počtu vyhraných zápasu v pozici kouče v extralize: 456 vítězných zápasů z 856 utkání (Slavia, Chomutov), což dává 56%.
Zatím to také moc nevypadá, že by mohl Růžička rozšířit počet svých finálových účastí v pozici kouče. Zatím jich dosáhl pět. Všechny byly ve Slavii, dvakrát dokázal finálovou účast proměnit v titul.

Při pohledu na extraligovou tabulku je vidět, že Chomutov zas tolik nezaostává za nejbližšími soupeři v počtu vstřelených branek. Horší je to pro ve statistice obdržených gólů. Takže by chtělo se zaměřit hlavně na defenzívu a najít kvalitního brankáře a šikovné obránce, aby se třeba nestalo to co teď v posledním zápase v Pardubicích, kdy Chomutov vedl 3:1, ale během poslední minuty druhé třetiny bylo vyrovnáno. To ho tak položilo, že v závěrečné třetině ještě obdržel další dva góly a bylo vymalováno.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.