Search
Close this search box.

Úhyn ryb v Žižicích i nadále vyšetřují policisté

Středočeské vodárny v případu úhynu ryb v lokalitě Žižice aktivně spolupracují se všemi orgány a institucemi, který případ vyšetřují. Laboratorní vzorky odebírané na čistírně odpadních vod (ČOV) Slaný dokazují, že hodnoty dusíku ve vypouštěném odtoku z čistírny jsou na polovičních hodnotách, které ukládá ČOV rozhodnutí Odboru životního prostředí Krajského úřadu během rekonstrukce.

Tyto výsledky potvrdily i kontrolní šetření vzorků odebraných na místě a analyzovaných nezávislou laboratoří hasičů. Středočeské vodárny ve spolupráci s Městem Slaným kontaktovaly znalce v oboru vodohospodářství, který by měl nezávisle zhodnotit výsledky všech odběrů z místa úhynu ryb. Na provozu ČOV Slaný se nadále provádějí každý den kontrolní laboratorní odběry a kontroly hodnot. V současné chvíli se vyčkává na výsledky expertíz a závěry vyšetřování Policie ČR.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient