Uhlíři si s Královicemi rozdali po bodu

Na startu jarní části krajského přeboru dělil oba soupeře jen jeden bod. Nic se na tom nezměnilo ani po vájemném duelu 16. kola. Na umělé trávě na Bílé Hoře se hrál solidní a bojovný fotbal. Domácí měli sice více šancí, ale do vedení šli překvapivě hosté. Dělbu bodů zařídil v 66. minutě z penalty Koc. Svou premiéru v dresu Královic ozdobil hrající trenér Kalivoda gólem.

První poločas to bylo spíš takové ohledávání terénu. Na malém hřišti to bylo víc o soubojích, nakopávaných míčích, než o nějaké fotbalové kombinaci.

Domácí si v úvodním dějství připravili dvě příležitosti, ale ani jedna gólem neskončila. V 7. minutě vysoký míč Klán sklepl Zilvarovi, ten mu ho vrátil a Klánovu střelu si v pádu našel Jeřábek a míč do sítě nepustil. Ve 32. minutě obraně hostů pláchnul po pravé straně Zilvar. Ostrou přihrávkou hledal na zadní tyči nabíhajícího Koce, ten však o krůček na míč nedosáhl. Hosté si hodně oddechli.

Královice si připravily několik standardních situcí, ale nic vážnějšího si z nich nevytvořily. Pokud přece jen nějaký míč zamířil mezi tyče, stál tam pozorný domácí brankář Kučera.

První šance druhé půle přišla před brankou Královic. Rychlou kličkou se ve vápně uvolnil Klán, jeho střelu stačil zblokovat Sulek. A tak udeřilo překvapivě na druhé straně. V 59. minutě se po pravé straně uvolnil Láf. Na vápně našel volného Kalivodu a ten s přehledem nasměroval míč za záda Kučery. Hrající trenér Královic tak svůj první start v jejich dresu vyšperkoval premiérovým gólem.

Vyrovnání se domácí dočkali už po sedmi minutách. Královický Slováček zahrál ve vápně rukou, což neuniklo pozornosti asistenta rozhodčího Šaróky a na jeho pokyn sudí Zelený nařídil penaltu. Míč si připravil navrátilec do dresu Uhelných skladů Koc. Jeřábek sice směr jeho střely vystihl, ale u levé tyče byl přece jen později než míč – 1:1.

V závěru zápasu už se hrstka diváků víc radovala z hřejícího sluníčka než zajímavých fotbalových situací. Zápas tak dospěl ke spravedlivé dělbě bodů.

Uhelné sklady – Královice 1:1 (0:0)
Branky: 66. z penalty Koc – 59. Kalivoda. ŽK: 71. Bartůněk, 87. Zilvar – 21. Láf.
Rozhodčí: Zelený – Šaróka, Vojáček. Diváků: 30.
Uhelné sklady: Kučera – Koubek, Studnička, Majerčin, Pártl (46. Mareš) – Belán, Koc, Bartůněk, Steinocher – Zilvar, Klán. Trenér: Robert Hlavica.
Královice: Jeřábek – Sulek, Nezbeda (46. Hančl), Slováček, Malík – Šmíd, Krejča – Sus, Kalivoda, Formáček – Láf. Trenér: David Kalivoda.

Hlasy trenérů
Robert Hlavica (Uhelné sklady): „Myslím, že jsme dva body ztratili, když zejména v první půli jsme měli více šancí. Musíme však respektovat sílu soupeře. Tak nakonec i bod bereme.”
David Kalivoda (Královice): „Odvážíme si bod z venku, takže asi můžu říct, že jsme spokojení. Samozřejmě jsme vedli, toužili jsme po třech bodech. Pak se to tam poodráželo, skočilo nám to na ruku a byla z toho penalta. Není co víc hodnotit. Takovéhle hřiště ten fotbal kazí. Na tom by se přeborový fotbal hrát neměl. To byla jen nakopávaná do vápna, kde se o to na jejich straně pral velký Klán, na naší straně velký Láf. Jenom se čekalo, kam se to odrazí, co z toho vypadne. Auty se házely až před branku. Na nějakou kombinaci nebyl prostor.”

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.