Uherskohradištští policisté odlovili několik posilněných řidičů

(Aktualizováno před )

Dodržování pitného režimu je velmi důležité, a to nejen v letních měsících. Ovšem pokud řidič ví, že bude usedat za volant nebo za řídítka, měl by pít tekutiny v nealkoholické podobě. Opilý řidič totiž ohrožuje nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu.

Své o tom ví jednatřicetiletý cyklista z Uherského Hradiště. Ten se včera večer po bujarém popíjení vydal na kole brázdit místní ulice. Jenže alkohol a nepozornost udělali své a mezi ulicemi Lomená a Sadová havaroval. Při pádu si způsobil zranění, se kterými skončil v nemocnici. Přivolaní policisté u něj provedli dechovou zkoušku, která vykázala 2,29 promile alkoholu.

S alkoholem se potýkal i šestapadesátiletý řidič felicie, kterého včera v pravé poledne zastavila uherskobrodská hlídka v ulici Zahradní v Dolním Němčí. Muž přiznal, že v dopoledních hodinách popíjel pivo. Tomu také odpovídala hodnota, která se ukázala na dechovém přístroji – 1,81 promile. Policisté mu zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz.

Stejně dopadl i čtyřicetiletý muž za volantem peugeotu. I on v dopoledních hodinách doplňoval tekutiny v alkoholické podobě a poté usedl za volant. K této události došlo v sobotu 11. srpna v Ostrožské Nové Vsi. V dechu mu policisté naměřili 2,34 promile.

Někteří řidiči se v uplynulém týdnu zřejmě nevyhýbali ani dalším návykovým látkám. Mladému řidiči octavie, kterého zastavila policejní hlídka v sobotu odpoledne v Uherském Brodě, vyšel pozitivní orientační test na drogy. O tom, zda ho čeká nějaký postih, rozhodnou až výsledky rozboru biologického materiálu, který mu byl odebrán ve zdravotnickém zařízení.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz