Uherskohradišťská nemocnice zve na výstavu

Zveme všechny návštěvníky nemocnice na novou výstavu do Galerie Patro, která sídlí v budově Centrálního objektu chirurgických oborů Uherskohradišťské nemocnice. K vidění jsou obrazy malované horkým voskem.

Technika enkaustika je antická technika malování horkým voskem, která patří ke kreativním formám malířství. „Tato technika si mě našla v pravou chvíli a kdyby ji kdysi dávno nevymyslel někdo jiný, musela bych si ji vymyslet sama. I po třech letech mě dokáže stále překvapovat a inspirovat,“ dodala PhDr. Helena Šuranská, autorka obrazů. Vernisáž zahájila PhDr. Pavla Kotyzová, dobrá přítelkyně samotné autorky. O doprovodný program se postarala cimbálová muzika Čardáš z Bojkovic, v čele s primáškou Petrou Jakšíkovou.

Výstava potrvá do 31. května 2018.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak