Uherskohradišťská nemocnice spouští projekt Voňavá nemocnice

Uherskohradišťská nemocnice postupně spouští projekt „Voňavá nemocnice“. Do společných prostor jednotlivých oddělení začne umisťovat speciální osvěžovače, které budou do vzduchu rozptylovat příjemné vůně. Jde o další opatření, jehož cílem je výrazně zlepšit prostředí pro pacienty a jejich návštěvy, ale také pro personál nemocnice.

První přístroj, jehož prostřednictvím se do vzduchu rozprašují miniaturní aerosolové kapičky vůně, umístila nemocnice do prostor Zdravotně sociálního střediska. „Zdravotně sociální středisko jsme brali jako takový testovací režim, na jehož základě se pak budeme rozhodovat, jestli vůně postupně rozšíříme i na jiná oddělení nemocnice. Musím říct, že reakce byly veskrze pozitivní. Sám jsem si to vyzkoušel a ten dojem z prostředí je skutečně mnohem příjemnější,“ říká k projektu Petr Sládek, ředitel Uherskohradišťské nemocnice. „Přístroje, které vůni rozptylují, umisťujeme na chodbách a v jiných společných prostorách. V každém pokoji by neměly smysl, šíří se na velkou vzdálenost. Zdravotníci na jednotlivých odděleních navíc dostanou na výběr z celé škály možností – jednotlivá pracoviště tak mohou vonět po citrusech nebo třeba vůní čerstvě vypraného prádla. Aroma je také možné různě střídat,“ doplňuje David Gojš, vedoucí útvaru nákupu a skladování.

Rozptylovače vůní se budou v Uherskohradišťské nemocnici zavádět postupně, a to podle zájmu jednotlivých oddělení. „Je obecně známo, že až sedmdesát pět procent emocí je vyvoláno právě vůněmi. Chceme, aby se pacienti i návštěvníci u nás cítili dobře. Snažíme se proto prostředí nemocnice neustále vylepšovat, stále budujeme a rekonstruujeme, zkrášlujeme areál výsadbou i hezkými lavičkami. Příjemná vůně je tak jen dalším logickým krokem na naší cestě za opravdu kvalitní a moderní nemocnicí,“ uzavírá Petr Sládek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.