Uherské Hradiště bude letos pořádat tématické prohlídky města zdarma

Město Uherské Hradiště ve spolupráci s Městským informačním centrem, Regionem Slovácko, Knihovnou B. B. Buchlovana, Římskokatolickou farností Uherské Hradiště a Moravským zemským archivem opět připravilo oblíbené tematické prohlídky města s průvodcem. Rezervace prohlídek je možná v Městském informačním centru Uherské Hradiště.

V roce 2018 se uskuteční následující prohlídky města Uherské Hradiště:

Po stopách architektů a stavitelů:

Nový volný cyklus seznámí zájemce s dílem nejvýznamnějších stavitelů, kteří vtiskli Uherskému Hradišti nezaměnitelnou podobu.

pátek 20. dubna 2018

Architektura historizujících slohů z konce 19. a počátku 20. století

pátek 25. května 2018

Meziválečná architektura I. část

pátek 21. září 2018

Meziválečná architektura II. část

Sraz účastníků je před Městským informačním centrem, Masarykovo náměstí 21 v 17.00 hodin.

Oblíbené noční prohlídky „Tajuplné Hradiště“:

úterý 5. 6., 12. 6., 19. 6., 26. 6. 2018

Sraz účastníků je u morového sloupu na Mariánském náměstí v 20.00 hodin.

Tradiční komentované prohlídky:

pátek 13. července 2018

Za památkami a historií královského města – prohlídka zaměřená na nejvýznamnější památky ve městě je určena občanům města i zájemcům z řad turistů

pátek 17. srpna 2018

Po stopách krále Matyáše – prohlídka zaměřená na památky dokumentující vojenskou historii je určena občanům města i zájemcům z řad turistů

Sraz účastníků je před Městským informačním centrem, Masarykovo náměstí 21 v 17.00 hodin.

Královským městem Uherské Hradiště vás provede historička PhDr. Blanka Rašticová.

Účast na prohlídkách je zdarma, avšak z kapacitních důvodů je možná pouze na základě předchozí rezervace (osobně nebo telefonicky na č. 572 525 525) v Městském informačním centru Uherské Hradiště.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.