Search
Close this search box.

Udělá Slavia důležitý krok k jarní Evropě nebo se s poháry rozloučí?

Zítra odehrají fotbalisté pražské Slavie pátý zápas v rámci základní skupiny Ligy mistrů, v kterém se střetnou doma s milánským Interem.

Cíl je jasný – vyhrát. Co by se před pár lety bralo jako fantasmagorie, má tentokrát reálné základy. Slavia předvádí skvělé výkony, před kterými se klaní celá Evropa. Co je jí to ale zatím platné, když se jí nedaří proměňovat šance a dokázala tak „jen“ dvakrát remizovat (na Interu 1:1 a v Barceloně 0:0). Zítra ale už bude potřebovat vyhrát. Případná remíza jí sice ještě definitivně nevezme šanci na jarní Evropu, ale už ta možnost bude tak desetiprocentní. A porážka by znamenala definitivní stopku pro případnou vyřazovací část evropských pohárů. „My víme, že s Interem si to de facto rozdáme. Víme také, že na nás bude celý národ koukat a doufám, že nám taky věří. My se o to popereme a na hřišti necháme vše. Těším se hrozně, protože bude zase plný dům, skvělá atmosféra a fanoušci nás poženou dopředu,“ říká opora slávistické obrany Jan Bořil.

Inter je prošpikován samými hvězdami, nejvíce si však musí slávisté dát pozor na útočný tandem Martinez – Lukaku. „Koukám na video, jak se chovají, jaké mají náběhy, kličky. U nich je to ale těžké, umí oběma nohama, zvlášť Martínez, ten umí jít napravo i nalevo, je rychlý a hbitý. Lukaku udrží každý balon a dává to právě na něj. Na to jsme se zaměřili, koukali, jak to hrají a myslím si, že jsme dobře připravení na to, abychom je ubránili, nedali nám žádný gól a prosadili jsme se naopak my,“ uvádí recept na obavánou dvojici reprezentační bek.

Možná se 28letému obránci podaří znovu skórovat. Bylo by to už případně potřetí v této sezoně v Lizě mistrů. Jeden gól dal ve 4. předkole proti Kluži, čímž zařídil svému klubu postup do základní skupiny. A podruhé to dokázal proti Barceloně (1:2).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient