Search
Close this search box.

Učiliště v Kloboukách uspořádalo soutěž pro osmáky a deváťáky

Dne 4. prosince 2018 proběhl na Středním odborném učilišti ve Valašských Kloboukách 1. ročník soutěže „Vánoční soutěž zručnosti pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ“. Zúčastnilo se jí 20 tříčlenných týmů z osmi základních škol našeho regionu: ZŠ Valašské Klobouky, ZŠ Brumov-Bylnice, ZŠ Slavičín, ZŠ Štítná nad Vláří, ZŠ Horní Lideč, ZŠ Nedašov, ZŠ Vlachovice a ZŠ Újezd, které soutěžily ve dvou samostatných soutěžích GASTRU a ŘEMESLU. Jednotlivé úkoly byly hodnoceny samostatně bodovým systémem.

Soutěžící v Gastru museli absolvovat šest úkolů: poznávání surovin – luštěniny, obiloviny, poznávání koření a jiných dochucovadel, krájení cibule najemno, rozbíjení vejce (oddělit žloutek od bílků), připravit palačinku a nachystat jednohubky.

Soutěžící v Řemeslu absolvovali také šest úkolů: šroubování – zašroubovat 4 šrouby různých typů, poznávání – šroubů, vrutů, nýtů, ložisek atd., demontáž a montáž kola z osobního automobilu, vyvážení zárubně, kreslení linky na stěnu, řezání tvárnice.

Výsledky soutěže jednotlivců v GASTRU: 1. místo – Amálie Strnková (ZŠ Slavičín), 2. místo – Lucie Prekopová (ZŠ Nedašov), 3. místo – Natálie Kulíšková (ZŠ Újezd)
Výsledky soutěže družstev v GASTRU: 1. místo – ZŠ Horní Lideč, 2. místo – ZŠ Slavičín, 3. místo – ZŠ Nedašov
Výsledky soutěže jednotlivců v ŘEMESLU: 1. místo – Lukáš Koudela (ZŠ Slavičín), 2. místo – Erik Šerý (ZŠ Valašské Klobouky), 3. místo – Martin Vizvári (ZŠ Vlachovice)
Výsledky soutěže družstev v ŘEMESLU: 1. místo – ZŠ Vlachovice, 2. místo – ZŠ Slavičín, 3. místo – ZŠ Nedašov

Tuto akci podpořili: ŠKODA-AUTO Mladá Boleslav, Město Valašské Klobouky, Podravka, Delikomat, Potraviny Macháč s.r.o. a Svitap.

Soutěž je zajímavá díky svému konceptu, který je zaměřen na podporu zručnosti žáků a jejich týmovou spolupráci. Pomáhá také v profesní orientaci žáků základních škol. Účastníkům se soutěž líbila, spokojen byl i pedagogický doprovod. Soutěžící si odnesli propagační materiály o škole, všechna družstva a první tři jednotlivci získali věcné ceny a diplomy.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient